17 gadus veca daugavpiliete startēs Pasaules čempionātā

Vingrotāja Arina Oļenova no Daugavpils ir vienīgā, kas pārstāvēs Latviju Pasaules čempionātā sporta vingrošanā, kas notiks Japānā no 18. līdz 24.oktobrim. Arina ir sporta meistars sporta vingrošanā, jau vairākus gadus ir valsts nacionālās izlases sastāvā, tomēr šis būs izaicinājums 17 gadus vecajai meitenei, jo šāda līmeņa sacensībās viņa piedalīsies pirmo reizi.

Arinas rīts sestdienās sākas agri, dodoties uz treniņu četru stundu garumā, kas Arinai notiek sešas reizes nedēļā. Pati meitene nenoliedz, ka dažubrīd gribas pagulēt ilgāk, tomēr solījums sev sasniegt augstus rezultātus liek piecelties no gultas. “Ja ir vēlēšanas, ja tu vēlies, tad tev jāceļas un jāiet uz treniņu. Ja tu gribi sasniegt rezultātus un sasniegt kaut ko dzīvē,” saka Arina Oļenova, Daugavpils Ledus sporta skolas audzēkne.

Vingrošanu meitene izvēlējās pati, redzot, ka šajā sporta veidā nodarbojas viņas māsīca. Kā tas nereti notiek, māsīca aizgāja no vingrošanas gadu vēlāk, savukārt Arina šajā sporta veidā jau ir aptuveni desmit gadus. “Bērni parasti uzsāk nodarboties ar vingrošanu piecos, sešos gados. Ja Arina sāka no astoņiem gadiem, un zālē, kura nebija aprīkota, tad priekš viņas tas ir ļoti labi,” skaidro Aivars Plāte, Daugavpils Ledus sporta skolas treneris.

Jautāts par to, kas šobrīd pirms sacensībām svarīgākais – fiziskā sagatavotība vai morāli sagatavoties, treneris atzīst – pēdējais. “Pēdējā mēneša laikā vairāk tiek atstrādātas kombinācijas. Tieši savienojumi. Tā, lai sportistam viss sacensībās iet automātiski. Jo sacensībās papildus ir daudz traucēkļi sportistam,” saka Aivars Plāte.

Runājot par vietu, par kuru Arina plāno cīnīties, cerības tiek liktas, bet piesardzīgi. Šis ir meitenes pirmais nopietnais starts pieaugušo grupā, čempionātā var būt līdz pat 150-200 augsta līmeņa sportistu. “Mēs zinām, cik punktus varētu dabūt Arina šeit, bet saskaitīt, kādu vietu, ko un kā diemžēl nevaram. Gribētos, lai viņa būtu kaut kur trīsdesmitajā vietā daudzcīņā,” saka Natālija Prokofjeva, Latvijas Vingrošanas federācijas ģenerālsekretārs.

“Pasaules čempionāts - tas ir ļoti interesanti, es ļoti gribu aizbraukt. No rīkiem man visvairāk patīk līdztekas, bet tās man ne visu laiku sanāk. Vieglāk man ir lēciens un brīvās kustības,” saka Arina Oļenova.

Šogad Arina sasniedza 15. vietu lēcienā Eiropas čempionātā. Iepriekš bijusi otrā Latvijas čempionātā junioriem, taču pandēmija vēlāk patraucējusi startēt pieaugušo vidū. Kā norāda Latvijas Vingrošanas federācijā, viņi cer, ka Arina varētu pretendēt arī startam 2024.gada Parīzes Olimpiskajās spēlēs.


Foto: Facebook, Daugavpils Ledus sporta skola