18.decembrī notiks labdarības koncerts "Ar saviem mīļajiem kopā"

Ceturtajā adventē, 18.decembrī, plkst. 19.30 notiks komponista Māra Lasmaņa un dzejnieka Normunda Beļska dziesmu cikla “Ar saviem mīļajiem kopā” pirmatskaņojums labdarības koncertā Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2, Rīgā. Koncerta ierakstu 2023.gada 7.janvārī, plkst. 17.45 varēs noskatīties kanālā ReTV.

“Mani īpaši uzrunāja jaunā albuma un visa projekta nosaukums “Ar saviem mīļajiem kopā”. Tas ir tas, ko katrs no mums tā pa īstam novērtē tikai tad, kad kādu ārēju apstākļu dēļ kopā būt vairs nav iespējams. Mums ir dota iespēja būt šeit un tagad. Tāpēc izbaudu katru mirkli, ko man piedāvā mūzika” – par topošo albumu saka Ilona Bagele, Latvijas Nacionālās operas soliste, Daugavpils universitātes asociētā profesore.

“Vairāk mūzikas un mazāk nošu,” tā lakoniski savu apmēram gadu ilgo darbu vērtē komponists un pianists Māris Lasmanis. Par nošu daudzumu gan Māris domā vairāk alegoriski, jo pats vairāk kā pusgadu strādājis pie dziesmu aranžēšanas un partitūras tām sanākušas krietni apjomīgas. Lielā mērā tas tāpēc, ka albūma tapšanā kopā ar Ilonu Bageli un vīru kori “Ķekava” iesaistīts arī Māras Marnauzas vadītais kamerkoris “Fortius” un pavadījumu ierakstīs pamatā tikai ar “dzīviem” instrumentiem 17 profesionāli, Latvijā pazīstami mūzikas izpildītāji.

“Šie dzejoļi, kas pārtapuši dziesmās, ir manas dvēseles ziedi, kurus nolieku pie savas māmuļas pelnu urnas, kura divus gadus smagi cīnījās ar vēzi, pie Latvijas dabas altāra un to cilvēku svētītā darba, kas savu mūžu velta glābjot citu cilvēku dzīvības un aprūpējot nedziedināmi slimos” - saka dzejnieks un projekta producents Normunds Beļskis.