3D ala: jauns mācību instruments Latvijā

Tuvojas mācību gads, un daudzi cer iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Arī pašas izglītības iestādes ievieš studijās izglītojošus un mācību procesa izklaidējošus instrumentus. Īpaši inovatīva metode ar šo mācību gadu arī Valmieras tehnikumā, turp programmēšanas laboratorijā ierīkota 3D virtuālā ala.

Inovatīva tehnoloģija un līdz šim nebijis mācību instruments tagad arī Latvijā. Valmieras tehnikuma studenti trīs dimensiju alā varēs iztēloties darba apstākļus dažādās vidēs un datorprogrammās veidotos projektus redzēt dzīvē.

Speciālistiem no Vācijas alas uzstādīšana Valmieras tehnikuma laboratorijā prasīja vairāk nekā 2 nedēļas. Izglītības iestādē stāsta – tehnoloģiju izmantos loģistikas speciālisti, simulējot noliktavu darbības principus. Ieguvēji būs arī programmētāji, mehatronikas un mašīnbūves studenti.

Tehniķis Bendžamins Voss stāsta – lai no datora pārraidīto projektu varētu saskatīt telpisku un reālos izmēros, ir nepieciešamas speciālas brilles ar sensoriem.

Virtuālā ala veidota no četrām plaknēm, uz kurām attēls vai rasējums tiek projicēts no augšas. Un tam nepieciešama gana jaudīga tehnika, lai sistematizētu informāciju un pārraidītu uz sienām.

Valmieras tehnikumā piebilst – 3D ala ar laiku būs pieejama ne tikai skolas audzēkņiem, bet arī uzņēmējiem no dažādām nozarēm, piemērām, medicīnas un ķīmijas.

Valmieras tehnikuma pārstāvji ar nepacietību gaida, kad uzstādīto alu varēs sākt izmantot mācību stundās. Tiesa gan, apgūt tehnoloģiju arī pašiem pedagogiem būšot izaicinājums.