500 eiro - atbalsts ģimenēm, bet partijām arī priekšvēlēšanu iespēja

Emvats ir tētis diviem dēliem. Vecākais mācās pamatskolā, bet jaunākais apmeklē bērnudārzu. Ziņa, ka valdība par katru bērnu ģimenēm apņēmusies piešķirt 500 eiro, bijis pārsteigums, sākumā pat šķitusi neticama. Tomēr saprotot, ka tā ir reāla valdības apņemšanās, ģimene par to ļoti priecājās.

Emvats Mosakovskis stāsta: “Es iedomājos, ka nomaksāšu kredītu datoram, kuru izmanto attālinātajām mācībām, vēl sanāks gultai, bērnu istabā uztaisīšu remontu.”

ReTV Ziņām Emvats saka, ka arī viņa draugi un radi valsts piešķirto pabalstu plāno ieguldīt savu bērnu izglītībā un ikdienas vajadzību segšanā. Tam piekrīt arī vecāku organizācija Mamamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa–Smiltiņa, jo tieši tas arī apstiprinājies aptaujājot vecākus.

Inga Akmentiņa–Smiltiņa: “Daļa ikdienas tēriņiem, daļa plāno iegādāties un uzlabot digitālās ierīces, lai labāk var mācīties un strādāt no mājām, nomaksāt kredītus, lai nebūtu stress, citi apsver iespēju ieguldīt bērnu nākotnē.”

Inga Akmentiņa-Smiltiņa ReTV uzsver, ka būtiski, ka šo pabalstu saņems visas ģimenes un netiks šķirots, kurš pandēmijas apstākļos ir cietis vairāk, kurš mazāk.

Tam, ka ģimenes ar bērniem šobrīd piedzīvo grūtus laikus, piekrīt arī politologs Jānis Ikstens. Viņš ReTV Ziņām norāda, lai gan nodoms par pabalsta piešķiršanu ģimenēm ir cēls un arī ekonomiski efektīvs, Ikstens tomēr šeit saredz ciešu sasaisti ar gatavošanos gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Jānis Ikstens: “Es arī nevaru nepamanīt šo, ka šis dāsnais piešķīrums, kas citu starpā pārsniedz pat atbalstu par jaundzimušu bērnu, ka parādās dažus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām.”

Sociālajos medijos daudzi cilvēki komentāru sadaļās atzīst, ka šim valsts vīru lēmumam spēs noticēt vien tad, kad nauda tiks ieskaitīta viņu kontos. Daudzi arī dalās iespaidos, ka šim lēmumam noteikti ir kāds slepens valsts plāns, kā valsts naudu dabūs atpakaļ, tikmēr citi jau plāno, kā ģimene pabalstu izlietos.

Jāpiemin, ka 500 eiro izmaksās par katru bērnu, kurš piedzimis ārkārtējās situācijas laikā – līdz 6. aprīlim. Pabalsta izmaksu automātiski nodrošinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. No izmaksātā atbalsta netiks atskaitīti nodokļi.


Foto: pixabay.com