8.marts – Rozes diena

8.marta rīts Rudītei Markus sākas, kā nu jau ierasts - pie datora ekrāna, vadot attālināto vācu valodas stundu. Šonedēļ jau aprit gads, kopš pandēmija skolas dzīvi mainīja kardināli.

Valmieras 5.vidusskolas direktore Rudīte Markus saka, ka vienā vakarā visi pedagogi tika iemesti jaunā sistēmā – vietā, kur nevienam neesot pieredze.

Pirmais, jau, kas bija jāsaprot, kā tehniski turpmāk strādāt. Nav jau tā, ka skolotāji arī līdz attālinātajām mācībām bija ar datoru uz „jūs”, taču nu zināšanām un prasmēm bija jābūt daudz plašākām.

Lai arī cik labi nebūtu apgūtas datorprasmes, dažādas darba platformas, nav jau gandrīz tāda priekšmeta, kuru attālināti mācīt būtu viegli. Tā Valmieras 5.vidusskolā ir jau arī policijas klase, un arī šie priekšmeti jāapgūst attālināti.

Rudīte Markus saka, ka ir vienīgā skola Vidzemē, kas bērniem mācot teikvando, kas arī notiekot tiešsaistē. To varot darīt īsu periodu, bet ne ilgstoši.

To, ka šis laiks liek meklēt jaunus risinājumus, apliecina arī Rozes dienas balvas saņemšana. Ja citkārt tā noritējusi svinīgi (ar svētku koncertu), tad tagad banketzāles vietā Dzirnavu ezeriņa krasts pie skolas, divi metri un maskas.

Rudīte Markus arī paralēli darbam skolā nu jau vairāk kā 20 gadus ir Valmieras un Vācijas Giterslo reģionu sadarbības koordinatore. Un šīs sadarbības ieguvumu var vērtēt ne tikai ekonomiskajā ziņā, savedot kopā potenciālos sadarbības partnerus, bet tā ir arī pieredzes apmaiņa dažādās jomās, tiekoties dažādu nozaru cilvēkiem.

Valmieras „Zonta” kluba dalībniece Daiga Rokpelne stāsta, ka 2021. gads ir īpašs ar to, ka ir vajadzīgi spēcīgi, gudri, uz vērtībām balstīti cilvēki – Rudīte audzina jauno paaudzi, ir daudz ieguldījusi izglītības attīstībā Valmierā.

Rozes dienas pasākums Zoom platformā 8.martā vēl turpināsies. Būs svētku uzrunas un saviesīgajā daļā arī savā ziņā aktuāla saruna par izdzīvošanas taktiku 2021.gadā, kā arī muzikāls vakara noslēgums. Protams - arī attālināti.