Arhitektu plenērs- Carnikavas baznīcas būvniecībai

Jau kopš 2018. gada Ādažu Evaņģēliski luteriskā draudze vāc ziedojumus jaunas baznīcas būvniecībai, kas aizstās liesmu nopostīto Siguļu dievnamu. Lai izpētītu potenciālās jaunās Carnikavas baznīcas arhitektonisko tēlu un vietu, kā arī rastu radošas idejas mērķa realizēšanai, šonedēļ Carnikavā notiek arhitektu vasaras plenērs.

Kopš vēsturisko, gandrīz atjaunoto Siguļu baznīcu 2017. gada nogalē nopostīja liesmas, Ādažu Evaņģēliski luteriskā draudze Carnikavā mitinās tā saucamajā ''laivu mājā'', bet nekad nav pieļāvusi domu, ka tā paliks vienmēr.

Artūrs Veispāls, Ādažu Ev.luteriskās draudzes pārvaldes komisijas priekšsēdētājs norāda: “Par baznīcas, kas ir Siguļos, atjaunošanu mēs necīnāmies. Tā baznīca ir nodegusi līdz pamatiem, un draudze kopā ar novada iedzīvotājiem, kas faktiski ir arī draudze, pieņēma lēmumu, ka mēs jauno dievnamu veidosim tuvāk esošajam centram.”

Ivars Jēkabsons, Ādažu Ev. luteriskās draudzes mācītājs stāsta: “Jau tagad ir skaidri redzams, ka te ir tāda skaista vieta, kurā ir krustceles. Dažādi ceļi -velo, VIA Baltika, Santjago ceļš. Vieta kā krustpunkts, kuru mēs redzam kā labu vietu baznīcai. Jautājums tikai kā šī vertikāle šajā vietā, kur cilvēki vairāk meklē atpūtu un klusumu kļūs par svētvietu.”

Lai rastu labāko risinājumu, šonedēļ vietā, kur iecerēts būvēt jauno dievnamu notiek RTU arhitektūras fakultātes studentu plenērs. Četru dienu laikā topošajiem arhitektiem ir jārada labākā vīzija jaunajai baznīcai.

Agrāk baznīcu būvniecības vēstījums esot bijis mazliet citādāks. Mūsdienās tas viss vairāk esot par to, kā ienest to baznīcas sajūtu, lai esot tā noskaņa. Domās dalās - Alvīne Ikauniece, RTU Arhitektūras fakultātes studente.

Sabīne Asere, RTU Arhitektūras fakultātes studente: “ Šī vieta ir maza un mīļa, un ar citu mērogu. Ne tāda kā lielai baznīcai ar 300 cilvēku kapacitāti. Es šeit redzu vietu mazai, mīļai vietai priekš draudzes, jo viņi to noteikti ir pelnījuši. Mēs izveidosim piedāvājumu priekš draudzes, ko viņi paši varbūt bez ārējiem līdzekļiem, ar savu darbu var iesākt, lai šo vietu primāri padarītu drošu, un arī patīkamu apmeklētājiem”

Plenērā studenti arī ģenerē idejas kā cieņpilni godināt nopostīto Siguļu baznīcu, kuras teritorijā šobrīd atrasties ir pat bīstami.

Plenēra noslēgumā prezentētās idejas tikšot ņemtas par pamatu, izstrādājot iecerētās jaunās Carnikavas baznīcas ēkas metu konkursa nolikumu.