Augustā Baltijas jūra ir visnegantākā

Baltijas jūras spēks ir neizmērāmi liels. Statistika liecina, ka pagājušā gada laikā pie ūdenstilpnēm Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atradis 96 bojā gājušos. Visbiežāk nelaime notiek ar pārgalvīgiem cilvēkiem, kuri neizvērtē savus spēkus un apkārt valdošos apstākļus. Tieši augusta mēnesī Baltijas jūra mēdz būt visneprognozējamākā, tādēļ svarīgi ir ievērot vairākus drošības pasākumus.

Viens no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā ikvienam, kurš vēlas atpūtu pavadīt uz ūdens, to labāk izvēlēties darīt vietās, kuras pieskata profesionāli glābēji. Visbiežāk tās ir Zilā karoga pludmales. Bet kā jārīkojas, ja ūdenstilpnē esi nonācis nelaimē un krastā vairs nav iespējams tikt saviem spēkiem? Vincents Vilks, Ventspils Pašvaldības Policijas glābšanas dienesta vecākais glābējs norāda: “Galvenais ir nekrist panikā. Vajadzētu aizturēt elpu pirms nokļūsti zem ūdens. Un ienirstot mēģināt aizskart zemi, lai var atsperties un vieglāk tikt augšā. -Vislabāk būtu pievērts glābēju uzmanību. Pamāt ar rokām, galvenais arī ļoti nestresot un nesist ar rokām pa ūdeni, jo tas patērēs vēl vairāk spēka.”

Kad tas ir izdarīts, svarīgi ir maksimāli ilgi noturēties virs ūdens. Nemierīgā jūrā- pie viļņiem, glābējiem slīkstošu cilvēku pamanīt ir daudz grūtāk.

Nevajag cīnīties un peldēt pret straumi, tā tiks zaudēta vienīgi pēdējā enerģija. Straume nevar pavilkt cilvēku zem ūdens, tā tikai ievelk dziļāk ūdenstilpnē. Glābēji iesaka peldē vienmēr doties ar kādu kopā, tā lai būtu vismaz divi cilvēki. Ja nelaime gadījumā notiks ar vienu no Jums, drauga glābšanai vienmēr jāizvērtē savi spēki. Vislabāk glābšanai izmantot kādu garāku priekšmetu vai drēbju gabalu.

Zilā karoga pludmalē apmeklētāju ievērībai vienmēr tiks izliktas arī peldēšanas brīdinājuma zīmes, kuras jāņem vērā.

Glābēji iesaka pirms došanās peldē pārbaudīt vai jūrā ir straumes, kuras peldētāju var ievilkt dziļumā. To izdarīt ir pavisam vienkārši, iebrienot ūdenī līdz celim. Ja atpakaļejošs vilnis būs spēcīgs un būs grūti noturēties kājās, tad nav ieteicams doties peldē dziļāk par jostas vietu. Ikvienā situācijā vienmēr jāizvērtē savi spēki un nevar aizmirst, ka jūra ir neprognozējama.