Covid-19 dēļ samazinājies asinsdonoru skaits

Valsts Asinsdonoru centrs informē, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un šajā gadā ieviestajiem drošības pasākumiem, asins nodošanas gadījumu skaits samazinājies par gandrīz 20 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Liepājas Reģionālajā Slimnīcā situācija esot labāka, taču ņemot vērā, ka katram asins komponentam ir savs dzīves ilgums, asinsdonori esot nepieciešami katru dienu.

Ilze Bergmane, Valsts Asinsdonoru centra Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja: ''Šobrīd visvairāk nepieciešamas 0 un A, gan rēzus pozitīvās, gan negatīvās asins grupas. Bet situācija ar asins krājumu mainās pa dienām pēc slimnīcu pieprasījuma un tiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība. Varam teikt, ka kopumā katrā slimnīcā plānveida operācijas notika krietni mazāk, līdz ar to mēs labi tikām galā ar situāciju.''

Asinsdonoru centrs informē, ka personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušās no valstīm, kur ir augsta Covid-19 saslimstība, ir aizliegts nodot asinis 14 dienas. Taču personām, kuras ir pārslimojušas Covid-19 drīkst kļūt par donoriem tikai 28 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās. Lai ziedotu asinis, ir jāņem vērā arī standarta nosacījumi kā pašsajūta, ķermeņa svars utt. ar, kurām var iepazīties Valsts asinsdonoru centra mājaslapā.