Liepājā Peldu ielā atklāts Digitālo Inovāciju parks

Šonedēļ Liepājā, Peldu ielā, atklāts Digitālo Inovāciju parks. Tas tapis sadarbībā ar Liepājas pašvaldību, speciālo ekonomisko zonu un diviem uzņēmumiem, ar mērķi apvienot pilsētas un Latvijas Interneta un tehnoloģiju darbiniekus un veicināt to digitālās prasmes. Projekts tapis aptuveni divu gadu laikā.

Kā stāsta, Digitālo Inovāciju parka autore Agate Ambulte. Doma par šāda projekta nepieciešamību radās viesojoties ārzemēs – Zviedrijā, Igaunijā un Izraēlā. Kā arī pašai divus gadus strādājot Baltkrievijas tehnoloģiju parkā. Tur šādi inovāciju parki nav retums. Tā liecināja pašas iegūtā pieredze, iespēja iegūt jaunus kontaktus, piedalīšanās dažādos pasākumos, kas krietni uzlabo uzņēmuma attīstības ātrumu. Viņa uzsver, ka sadarbība visticamāk būs ļoti veiksmīga, ja tās mērķis ir augsti kvalificēti speciālisti. Lai rodas inovācijas, lai ir lielāka attīstība uzņēmumā, un tas ir moments, kur mums ir iespēja sadarboties.

Liepājā šobrīd darbojās 84 interneta un tehnoloģiju uzņēmumi. Taču pilsētā un arī valsts līmenī jaunie zinošie prāti ir trūkums, bet pašvaldība cer, ka līdz ar jauno Digitālo Inovāciju parka izveidi situācija uzlabosies.

Mārtiņš Ābelītis, uzņēmums “Giraffe 360” programmētājs norāda: “ Iespēju ir ļoti daudz, bet daudzi par tām nezin. Gribētāji arī ir daudz un tieši šī ir tā vieta, kur visa informācija apgrozās, un ir iespējas veidot sadarbības.”