Mazdārziņos ražu novāc zagļi

Pavasarī Talsu pusē cilvēki aktīvi meklēja iespējas tikt pie mazdārziņa, lai audzētu dārzeņus un citus labumus vēdera priekam. Ir sācies ražas laiks un teju pēc katras nedēļas nogales kāds mazdārziņa īpašnieks saskarās ar postījumiem, vandālismu, zādzībām. Un senioriem, kuri dārzā ieguldījuši gan laiku, gan finanses, tas ir liels pārdzīvojums.

Šī nav pirmā reize, kad dažādi noziedzīgi nodarījumi ir veikti kādā no mazdārziņiem. Pamestajās dārza būdās apmetas bezpajumtnieki, jaunieši meklē izklaides vietas un kāds cenšas atrast pārtiku. Ja šajā pavasarī iedzīvotāji aktīvi meklēja mazdārziņus, kur audzēt tomātus, kartupeļus un citus dārzeņus, tad nu viņi saskaras ar skarbo realitāti.

Talsu novada pašvaldības policijas pārstāve atzīst, ka dažādi nodarījumi mazdārziņos novērojami ne pirmo gadu un aicina cilvēkus pašus būt vērīgiem. Ja pamanītas aizdomīgas personas, to fiksēt video vai fotogrāfijās, kuras pēcāk varētu noderēt meklējot, kādu, kas veicis postījumus.

Ja mazdārziņu saimniekiem radušies materiāli zaudējumi, tad ziņojums jāiesniedz Valsts Policijā. Šogad Talsu pusē ir saņemti trīs iesniegumi – viens par kartupeļu zādzību, divi par tomātiem. Tāpat Valsts policijā stāsta, ja vainīgo nenoķer nozieguma brīdī, tad pēc tam jau atrast un sodīt kādu esot praktiski neiespējami.