Mediķi gatavojas kārtējiem protestiem

Nesaņemot solīto mediķu atalgojumu, ārsti noteikti gatavosies protestiem - šādu viedokli sociālajos medijos un arī ReTV ziņām pauž jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis. Protestu iemesls ir tas, ka mediķiem šobrīd nav zināms - būs vai nebūs no valdības solītais mediķu algu pieaugums no nākamā gada.

Kārlis Rācenis, Latvijas jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs -Šajā brīdī jauno medicīnas darbinieku atalgojuma modeli izmanto kā ieganstu, lai nepalielinātu medicīnas darbiniekiem atalgojumu likumā noteiktajā kārtībā un tas īsti nav godīgi pret tiem, kas strādā un pret medicīnas darbiniekiem.

Jebkāds zemāks pieaugums nekā minētie 30%, jauno mediķu asociācijas pārstāvja ieskatā, būtu apmāns.

Kārlis Rācenis, Latvijas jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs: “Šis jaunais atalgojuma modelis nerunā par finansiālo apjomu, vai veidu kā tas atalgojums tiks nogādāts ārstniecības personām, tas runā par to kā mēs organizējam darba slodzi ārstniecības personām, kas ir jāveic par vienu algu. Tas jau nenorāda to, kādā veidā tas finansējums tiks palielināts medicīnas darbiniekiem.”

Mediķu atalgojuma pieaugumam nākamā gada budžetā VM ir pieprasījusi 211 miljonus eiro. 

Kārlis Rācenis, Latvijas jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs - Ja tas atalgojums netiek palielināts konkrētā kārtībā, tad atkārtoti būs jārīko arī protesta akcijas.

Jau pērn mediķi protestēja par atalgojumu, tomēr tagad ārsti vēl cer, ka- līdz streikam nenonāks

Kārlis Rācenis, Latvijas jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs: “Mēs esam mēģinājuši visādus variantus, bet tāds variants, kurš paliek ir ilgstošs streiks, bet iedomājaties, cik tas ir briesmīgi Latvijas sabiedrībai un es nedomāju, ka Latvijas medicīnas darbinieki vēlas un es arī personīgi neatbalstu streikošanu, jo diemžēl mūsu aprūpes sistēma to var neizturēt un cietēji jau būs pacienti, ko absolūti nevēlamies.”

Šobrīd valdība sākusi darbu pie nākamā gada budžeta projekta - visām ministrijām ir savas prasības; akūtākās prasības ir gan izglītībā, gan iekšlietās, gan arī veselībā. Kam cik liels finansējums būs, šobrīd skaidrs nav. Atbilstoši Veselības ministrijas plānam, jaunā mediķu atalgojuma modeļa ieviešana sāktos nākamā gada 1.janvārī, un tā ilgtu divus gadus - līdz 2023.gada 1.janvārim.