Pinumu paviljons no Latvijas iekaro Francijas skatītāju mīlestību

Latvijas klūgu grozu pinēji un arhitekts kopīgiem spēkiem izveidojuši pinumu paviljonu. Apjomīgais vides objekts tapis prestižam mākslas festivālam Francijā. Pinuma konstrukcija no 262 klūgu groziem, tapusi pēc uzaicinājuma piedalīties starptautiskā ainavu arhitektūras festivālā Francijas Alpos.

Konstrukcijai ar režģoto struktūru ir arī praktisks pielietojums – tā veido ēnu. Turp vietējie dodas atpūsties vai pat meditēt.

Apvienota tradicionālā amatniecība ar laikmetīgo arhitektūru. Arī paši materiāli – klūgas un priedes koka dēļi, transportēti no Latvijas. Parasti objekti parkā ir vien 3 mēnešus, pēc tam tos demontē. 

Didzis Jaunzems, arhitekts norāda: “Pagājušajā gadā mūsu Uguns paviljonu, par cik tas tika labi novērtēts, tad viņš palika parkā kā patstāvīgs objekts. Un šogad arī, redzēsim kā cilvēki novērtēs objektu, kāda būs atsaucība.” Didzis Jaunzems stāsta – garāmgājējiem Latvijas radītais mākslas darbs patīk. 

Noēnoto telpu gatavoja vairāki cilvēki – 5 grozu pinēji, 6 nesošās konstrukcijas būvnieki un 2 arhitekti. Lai projektu īstenotu bija jāsaskaras ar realitāti - pandēmijas dēļ laika bija ļoti maz.

Didzis Jaunzems stāsta: “Visu laiku ar festivāla organizatoriem bija runa būs festivāls, nebūs. Un mēnesi pirms zvanīja un teica – mēs rīkojam, vai jūs varat mēneša laikā uzradīt. Skice radās ātrāk, bet pati realizācija, aizbraukšana un uzstādīšana mēnesis.”

Prestižajā festivālā piedalījās daudzi pasaulē atpazīstami mākslinieki no vairākām valstīm, kopā uzstādot ap 30 dažādiem objektiem. Bet mākslinieks Didzis Jaunzems jau rada nākamo mākslas darbu, šoreiz Austrijā, bet par to viņš gatavs stāstīt vēlāk.