Sakārto jautājumu ar pamestajiem transportlīdzekļiem

Jau ilgstoši Daugavpilī ir aktuāla pamesto transportlīdzekļu problēma. Tika saņemtas iedzīvotāju sūdzības, tomēr Pašvaldības policija nebija pilnvarota pieņemt lēmumus atzīt transportlīdzekļus par pamestiem. Šobrīd pilnvara ir saņemta.

Patlaban pilsētā ir ap 20 pamestiem transportlīdzekļiem. Kādam īpašnieks ir miris, citam – aizbraucis uz ārzemēm un automašīna atstāta bez uzraudzības. Īpašu uzmanību pēdējā laika izpelnījušies Forštates mikrorajonā atstātie auto, un rajona iedzīvotāji pauž gan neapmierinātību ar to, cik ilgi automašīnas te atrodas, gan baidās par bērnu drošību.

Irina Babre, daugavpiliete stāsta: “ Сik reizes jau prasījām, lai kaut ko dara lietas labā, tik ilgi šī mašīna jau te stāv. Tā te ir bezpajumtniekiem, visi to ir izlaupījuši, met petardes, bērni lauž, un blakus pagalmā, tālāk tādas mašīnas vēl ir.”

Daugavpils pilsētas mērs komentējot situāciju norāda, ka šo jautājumu jau gadiem mēģināja aktualizēt domes juridiskais departaments, taču bez rezultātiem. Nesen, saņemot ļoti daudzas pilsētas iedzīvotāju sūdzības, tika uzsākta šī jautājuma tālākā virzība.

Igors Prelatovs, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Sazinājāmies ar pašvaldības policiju, noskaidrojām viņu redzējumu un ar juridisko departamentu nolēmām, ka Domes sēdē mēs izskatīsim jautājumu par pašvaldības policijas pilnvarojuma nodrošināšanu, lai viņi varētu veikt iepirkumu un cenu aptauju par transportlīdzekļu evakuāciju pilsētas teritorijā.”

Domes sēdē tika pieņemts pozitīvs lēmums un pašvaldības policija ir pilnvarota atzīt šādus transportlīdzekļus par pamestiem. Kā norāda pašvaldības policija, tieši informācija no iedzīvotājiem būs svarīgākā, kas palīdzēs pašvaldības policijai veikt uzraugošo darbu.

Aleksandrs Linkevičs, Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks: “Pirmkārt mēs saņemsim informāciju no mūsu iedzīvotājiem, kuri labāk pārzina šo situāciju, kuri redz, kuras mašīnas tiešām ir tādā stāvoklī vai ilgstoši netiek izmantotas. Protams, arī mūsu darbinieki patrulējot, piefiksēs tādus momentus.”

Pēc informācijas saņemšanas uz transportlīdzekļa tiks piestiprināts brīdinājums un saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem 15 dienu laikā pēc tā izvietošanas transportlīdzeklim, kuram nav tehniskās apskates, un 45 dienu laikā transportlīdzeklim ar tehnisko apskati, to evakuēs uz speciāli paredzētu stāvlaukumu, ja līdz tam brīdim transportlīdzekļa īpašnieks to nebūs pārvietojis.