Vārmē aizvadīta “Mana ģitārspēle vasarai”

Iepazīt ģitārspēles daudzveidību, piedalīties meistarklasēs un ļauties radītās atmosfēras baudīšanai. Otro gadu Vārmē tuvāki un tālāki viesi tika aicināti uz pasākumu “Mana ģitārspele vasarai”.

Ieklausoties ģitāras radītajās skaņās, Vārmes muižā pulcējās interesenti uz mākslinieka Vitālija Jermolajeva izstādes “Inner light” atklāšanu. Mākslinieks šādā tehnikā strādā jau 20 gadus un savos darbos atveidojis “fluorescento” tehniku, piedāvājot īpašā apgaismojumā saskatīt transformējošu tēlu daudzveidību. Ar darbu atklāšanu un kopīgas gleznas veidošanu tika atklāts pasākums “Mana ģitārspēle vasarai.

Vitālijs Jermolajevs, mākslinieks norāda, ka darbu tēma esot atnākusi pati no sevis. Esot bijušas daudz un dažādas domas un idejas par to. Viņš atzīst, ka viņam patīk strādāt šādā tehnikā, jo katrs pats var izlemt, ko vēlas saskatīt konkrētajā darbā.

Pēc izstādes apskates ikviens tika aicināts iemēģināt roku uz audekla, lai izpaustu emocijas un sajūtas par piedzīvoto. To steigusi izmantot liepājniece Rovena Šellija Palkavniece. Liepājniece stāsta: “ Lielākais pārsteigums bija brīdī, kad ieslēdza gaismu. Kad ienācu novērtēju gleznas un katra glezna ir šī stila un liekas, ka no dažādiem māksliniekiem.’’

Vārmes kultūras darba organizatore Ilze Jumiķe arī šogad vēlējusies sagādāt kulturālu baudījumu pasākuma apmeklētajiem.

Ilze Jumiķe, Vārmes kultūras darba organizatore atzīst: “Muzikāls gandarījums un prieks. Iespēja gūt mieru. Sajutu, vēlmi pasēdēt un izbaudīt skaņu, ko sniedz ģitāra, kas sniedz fantastisku skanējumu.

Atpūtas parka “Aizupītes” dienas garumā varēja baudīt koncertu ar ģitāru skaņu radīto atmosfēru par kuru rūpējās aicinātie viesi un grupas. Šeit arī bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, izmēģinot meistarklašu aktivitātes. Vienā no šīm pie Artūra Savicka lieli un mazi varēja izgatavot mūzikas instrumentus.

Vietējā iedzīvotāja Nora Beķere kopā ar bērniem izmēģinājusi uztaisīt vienkāršos instrumentus. Viņa jau pagājušo gadu piedalījusies kopā ar bērniem un pasākumu vērtē pozitīvi.

Arī pie Liepājas Pop/Rok skolas pārstāvjiem varēja izmēģināt dažādu instrumentu spēli viņu piedāvātajā meistarklasē. Normunds Karpičs, Liepājas Pop/Rok skolas pārstāvis: “Mēs esam atbraukuši uz ģitāras svētkiem un piedāvājam sava radošajā darbnīcā, kādu instrumentu, ieraksti un uzreiz var ierakstu noklausīties pašam.”

Par pasākuma noslēgumu rūpējās mūziķe Rovena Šellija Palkavniece, kura Vārmes muižas parka piedāvāja solo koncertprogrammu “Ar ģitāru cauri gadsimtiem”. Pasākums īstenots ar Vārmes pagasta pārvaldes atbalstu.