Absolventi ziedo matemātikas klasei Cēsīs

Labiekārtotas mācību telpas ir daudzu izglītības iestāžu sapnis, kuru ir grūti piepildīt finansiālu apsvērumu dēļ. Taču nu ar modernu matemātikas un dabaszinātņu klasi var lepoties Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikumā Cēsīs, kur tas labiekārtots ar absolventu saziedotajiem līdzekļiem.

Vidzemes tehnikuma bijušie studenti, izglītības iestādes darbinieki un sadarbības partneri atklājuši labiekārtoto matemātikas un dabaszinatņu klasi. Telpa pārmaiņas piedzīvojusi, pateicoties deviņu absolventu saziedotajiem līdzekļiem.

Ar 2,5 tūkstošu eiro finansiālo atbalstu mācību klase ir nevien izremontēta, bet aprīkota arī ar sauli aizturošām žalūzijām, interaktīvām un magnētiskām tāfelēm, jauniem krēsliem, ierīkots arī mājīgs apgaismojums. Tā ir matemātikas skolotājas Daces Brakšas iniciatīva, uzrunāt savus bijušos audzēkņus klases labiekārtošanai. Pirms remonta no visām klasēm skolā tā bijusi vissliktākajā stāvoklī. "Patiesi liela daļa ir manu audzēkņu. Un puikas, kuri ir ļoti tuvu pie Cēsīm, Cēsu apkaimē, es esmu viņiem ļoti, ļoti pateicīga," rezultātu novērtē skolotāja.

Andrejs Paškovs, absolvents: "Vienkārši Dace mani uzrunāja, ka vajag palīdzēt. Tad es uzskatīju, ka man beidzot ir iespēja dot skolai arī kaut ko atpakaļ. Es domāju tā, ka katram vajag vienkārši atcerēties par tām saknēm, no kurienes tu esi nācis. Tev ir tā iespēja dot uz priekšu nākamām paaudzēm."

Lielākā daļa absolventu, kuri ziedoja, mācījušies Priekuļu tehnikumā, kas pērn tika apvienots ar Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu.

Šajā vasarā uzlabojumi veikti arī blakus Informācijas Tehnoloģiju mācību klasē. Tam gan atbalstu sniedza skolas sadarbības partneri “Draugiem Gropu”. Uzņēmumā liela daļa speciālistu ir cēsinieki, viņi ir arī pasniedzēji tehnikumā. Tāpēc arī ieguldījuši līdzekļus automatizētu žalūziju, ventilācijas un apgaismojuma uzstādīšanai.