Ādažos aizvien biežāk iebrūk Gaujas krasti

Pēdējo gadu laikā strauji progresējusi Gaujas krastu erozija Ādažos. Vietām Gaujas krasts sarucis pat par astoņiem metriem, tādejādi apdraudot gan aizsargdambi, gan attīrīto notekūdeņu izlaides vietu.Lai krastu nostiprinātu,tajā nepieciešams ievietot rievsienu, bet pagaidām tas neesot iespējams, tāpēc uzsākta krastu stiprināšana ar celmiem.

Pie sūkņu stacijas Ādažos jau pagājušajā gadā makšķernieku iebraukta ceļa vietā pie Gaujas bija tikai nobrucis krasts. Gada laikā krasta zona atkāpusies vēl par pāris metriem, un tagad Gauju no aizsargdambja šķir vien apmēram divi metri. Vēl kritiskākā stāvoklī Gaujas krasts ir pie attīrīšanas iekārtām. 

Piektdien civilās aizsardzības komisija izsludinājā ārkārtas stāvokli Gaujas aizsargdambja stiprināšanai, un šodien jau sākta koku sakņu un celmu likšana. Šāds risinājumu ieteikuši''Meliorprojekts'' speciālisti. Tiesa gan tikai kā pagaidu risinājumu

Lai Gaujas krastus nostiprinātu kārtīgi nepieciešams ievietot rievsienas, un šāds ES projekts jau ir atbalstīts, tikai pašreiz to īstenot neesot iespējams.

Rievsienu iedzīšanai 1,5 kilometru garumā paredzēts pusotrs miljons eiro. Ādažnieki cer, ka līdz pavasarim šis jautājums tiks atrisināts, vai arī Ministru kabinets piešķirs pirms vairāk nekā diviem mēnešiem prasītos līdzekļus neparedzētiem gadījumiem.Pagaidām dome lūgusi ''Rīgas mežus'' un'' Latvijas valsts mežus'' kā arī Nacionālos bruņotos spēkus padalīties ar celmiem no mežu izstrādes vietām. Savukārt iedzīvotāji tiek aicināti ievērot piesardzību un netuvoties Gaujas krastam.