Ādažos darbu sāk RTU Bērnu un jauniešu universitāte

Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, Ādažu vidusskolā šodien atklāta Rīgas tehniskās universitātes interešu izglītības programma-Bērnu un jauniešu universitāte. Sešdesmit skolēniem tā būs iespēja RTU pasniedzēju vadībā iepazīt gan ķīmiju, gan aeronautiku, gan sacīkšu dronus, gan citas tehniskās jaunrades jomas.

Rīgas Tehniskās universitātes un Ādažu vidusskolas sadarbība aizsākusies jau pirms pieciem gadiem. Skolēni kopā a r studentiem piedalījušies dažādos pasākumos, būvējuši vafeļu torņus un makaronu tiltus, bet tagad 60 Ādažu vidusskolas 2.-9.klašu audzēkņi būs pirmie RTU bērnu un jauniešu universitātes dalībnieki Ādažos.

Programma sastāv no deviņiem blokiem, un katru mēnesi RTU pasniedzēji ieradīsies uz četrām nodarbībām, kurās iepazīstinās skolēnus ar kādu konkrētu novirzienu.

Šodien sanākušie audzēkņi vēroja studentu rādītos eksperimentus, un nevienam vien acis jau mirdzēja. Dažiem pamatskolas vecuma audzēkņiem jau nosprausti arī konkrēti mērķi.

Lielākoties bērnus dalībai jaunajā interešu izglītības programmā gan pieteikuši vecāki pēc savas iniciatīvas, cerot , ka dzirkstelīte radīsies.

Ādažu vidusskola ir otrā mācību iestāde, kur RTU īsteno šādu inženierzinātņu interešu izglītības programmu. Pagājušajā gadā šādas programmas īstenošana uzsākta Ogres 1. vidusskolā, bet nākamā būšot Babītes vidusskola.