Ādažu aeroklubam 15

Ar Nacionālo bruņoto spēku izpletņlēcēju desantēšanos un dažādiem aviotrikiem nedēļas nogalē tika atzīmēta Ādažu aerokluba piecpadsmitā gadskārta. Svētku kulminācija bija pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Lietuvā ražotas lidmašīnas kopijas ierašanās Ādažos.

Tūkstošiem Ādažu lidlauka apmeklētāju skatieni sestdien stundām ilgi tika vērsti augšup. Gaisā notiekošais spēja aizraut gan lielus, gan mazus.

Šova kulminācija bija pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Lietuvā ražotas lidmašīnas kopijas ierašanās Ādažos. Šoreiz to pilotēja Lietuvas eksprezidents Rolands Pakss, kurš Ādažos nogādāja kādu īpašu vēsturisku dokumentu, kuru parakstījuši tā laika piloti Stepons Darjus un Stasis Ģirēns, kuri, uzstādot attāluma rekordu, šķērsoja Atlantijas okeānu lidojumā no Ņujorkas uz Kauņu. Abi piloti gāja bojā Polijas teritorijā. “Ir pagājuši 89 gadi, un atkal ir parādījusies ideja viņu piemiņai veikt tādu pašu lidojumu - ar tādu pašu lidmašīnu. Ja tas izdosies nākamgad, kad apritēs 90 gadi , tas būs vislabākais piemineklis mūsu varonīgajiem pilotiem,” saka Rolands Pakss, bijušais Lietuvas prezidents, pilots.

Krāšņais aviošovs, kurā debesis piebira ar izpletņlēcējiem, savas prasmes rādīja dažādos laikos radītas lidmašīnas, bija veltīts Ādažu aerokluba 15. gadskārtai.

Kā ReTV stāsta Ādažu aerokluba direktors, viss sācies ar celtniecības vagoniņu un vienu lidmašīnu, kas bija piesieta pie metāla stieņiem. Tagad aeroklubam esot 47 lidmašīnas un avioskola, kura sagatavojusi vairāk nekā 100 pilotu.

Ādažnieki cer, ka arī nākamgad skatītājus priecēs aviošovs, vien šoreiz par godu Ādažu lidlauka 50. gadskārtai.