Advokātes 365 dienu mākslas izaicinājums “Instagram”

Dace Krēsliņa vārda dienu atzīmēja īpaši – ar savu darbu izstādes atklāšanu Ventspils bibliotēkā. Viņa glezno daudz un ik dienas, lai gan profesionāli mākslu nekad nav apguvusi. Gribējās dzīvē ko pamainīt un viņa izdomāja sev izaicinājumu: katru dienu savā “Instagram” profilā ievietot vienu zīmējumu.

Šī ir Daces otrā izstāde. Lai gan līdz šim nav bijusi nekāda saistība ar mākslas pasauli – Dace ir mācījusies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, vēlāk arī Londonas Ekonomikas skolā –, sapratusi, ka vēlas ko vairāk par zvērinātas advokātes statusu. “Mākslu neesmu mācījusies akadēmiski, tas viss ir no “Skill Share”, no video, no dažādiem interneta resursiem.”

Dace šobrīd dzīvo Rīgā, bet nāk no Ventspils novada Puzes. It kā privāta aizraušanās ar mākslu radīja plašu ievērību sociālajos medijos, jo tur izskanēja apņemšanās – vietnē “Instagram” katru dienu gada garumā publicēt vienu akvareļu darbu. Akvareļi nebija lieli – A5 izmēra, tomēr šis projekts turpinājās dienu no dienas. “Sāku 2019. gada 8. martā. Tieši Sieviešu dienā, kad apņēmos 365 dienas radīt vienu akvareļa darbu un ievietot to “Instagram”. Man bija tādi noteikumi: ja esmu sākusi darbu, pat ja man pašai nepatīk, tas jāpublicē. Mans mērķis bija konfrontēties ar savu perfekcionismu, izbaudīt procesu un vienkārši kļūt labākai. Es biju ļoti ievainojama, jo katru dienu dalījos un pakļāvu sevi publiskam vērtējumam, kas, protams, nav viegli. Bet tas bija arī skaisti, sadarbība ar šiem cilvēkiem, kas visu komentēja un deva nosaukumus darbiem.”

Kad gada nogalē visi darbi bija apskatāmi vienuviet, radās labs iemesls pirmajai personālizstādei ar tieši šādu nosaukumu – “365 dienas”. Pagājušogad to varēja apskatīt Jaunpils pilī, bet no februāra – Ventspils Pārventas bibliotēkā. Dace Krēsliņa izstādei devusi nosaukumu “Dzīves prieks”. “Mums visiem ir 24 stundas diennaktī, bet es izvairos teikt “nav laika”. Laiks ir vienmēr, jautājums ir par prioritātēm.”

Aizvadītais gads Dacei Krēsliņai bijis īpašs. Apgāds “Zvaigzne ABC” izdeva arī Daces pašas sarakstīto un ilustrēto grāmatu “Pasaka par Princesi un Mēnesdēlu”. 

Paralēli eksperimentiem sociālajos medijos radīts arī zīmols “Dotta”, intervijā Kurzemes televīzijai māksliniece daudz runā par vienkāršo, bet vērtīgo ikdienas prieku, kas iegūts ne darba pienākumos, bet gan ļaujoties pārmaiņam.