Advokāts Saulvedis Vārpiņš norāda uz būtiskām nepilnībām Veselības ministrijas darbā

Mobilizācijas mērķis ir novērst valsts apdraudējumu. Ja mediķiem par nepiedalīšanos paredz kriminālatbildību, tad ir amorāli netiesāt tos, kuri šo valsts apdraudējumu ir radījuši - tādu uzskatu pauž advokāts Saulvedis Vārpiņš. Sarunā ar ReTV Ziņām viņš norāda – valsts, plānojot mobilizācijas likuma izmantošanu, nav skaidri nodefinējusi, kas ir valsts apdraudējums un kā tas izpaužas. Viņaprāt, sekas konkrētai situācijai tiek pārnestas uz mediķu pleciem.

Zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš: “”Ir kritisks stāvoklis veselības sistēmā, bet vairāk izskatās, ka veselības sistēma tiek politiskais aizsegs cenšas glābt situāciju, jo visiem redzams, ka ir iestājusies krīze, pie tās ir vainīgi gan politiskie spēki, gan ierēdņi, gan vēl kāds. Lai izvairītos, tiek iedarbināts likums, ar ko šo situāciju it kā var nogludināt.”

Advokāts neuzskata, ka šobrīd būtu jāveic likuma grozījumi, jo tāds likums esot vajadzīgs jebkurā valstī, bet jāmēģina iztikt vispār bez šī likuma iedarbināšanas tagad. “Pirmais, kas būtu jādara, Veselības ministrijai mēģināt vienoties par to, lai, nepārvedot cilvēkus, nepārceļot uz citu vietu, viņi varētu pildītu savu darbu tiešā veidā, kā mediķi palīdzētu risināt šo situāciju, kurā esam nonākuši.”

Tāpat par absurdu situāciju Vārpiņš raksturo nemaksāšanu privātajām medicīnas iestādēm, lai glābtu pašreizējo situāciju, bet valsts būtu gatava maksāt ārzemju speciālistiem, kuri nāktu mums palīgā.


Foto: Freepik