Agresīvos braucējus ķer arī ar droniem

Jau vairāk nekā divus gadus Valsts policija periodiski veic ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontroli, izmantojot bezpilota lidaparātus jeb dronus, galvenokārt cenšoties fiksēt agresīvu braukšanas stilu. 

Ik pa laikam dzirdam par kārtējiem pieķertajiem autovadītājiem Rīgā, tā arī pirms dažām dienām Rīgā tikai pusotras stundas laikā pieķerti 11 autovadītāji, taču kopš gada sākuma aptuveni 35. Pērn vairāki droni tika piešķirti arī reģionālajām struktūrvienībām. Šajā gadā ar to palīdzību Vidzemē fiksēti 11, bet Latgalē – 38 pārkāpumi. Plānots, ka drīzumā tos sāks lietot arī Kurzemes un Zemgales reģionos.

Valsts policijas pārstāvis Māris Vitkovskis: “Ceļu satiksmē tas ir liels pluss, jo arī, piemēram, atzīmējot Waze aplikācijā, autovadītāji nesasaista atzīmētās policijas ekipāžas, ka kāds varētu fiksēt viņu pārkāpumus. Respektīvi, viņi jūtas brīvi uz ceļa un nedomā, ka kāds no gaisa fiksē pārkāpumus, uz to arī visbiežāk iekrīt. Tiklīdz policija paliek neredzama, tā apziņa, nezinu kāpēc, pazūd.”

Jāpiebilst, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti. Valsts policijā uzsver, ka bezpilota lidaparāti tiek izmantoti ne tikai ceļu satiksmes uzraudzībā, bet arī bezvēsts pazudušu personu meklēšanā un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Drīzumā plānots veikt jaunu dronu iepirkumu, jo tie palīdz kompensēt darbinieku trūkumu policijā.  


Foto: Freepik; ilustratīvs