Aicina sniegt atbalstu mediķiem, kuri rūpējas par Covid-19 pacientiem

Siltas pusdienas slimnīcas darbiniekiem, kuru aprūpē atrodas Covid-19 pacienti – pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas Infekciju nodaļas ik dienu piestāj restorāna “Oāze” automašīna.

Pusdienu finansējumu nodrošina iedzīvotāju un uzņēmēju ziedojumi, kas tiek vākti nodibinājuma “Hospiss LV” īstenotajā akcijā “Galds savējiem”. Noorganizēt maltīšu nodrošināšanu mediķiem Jēkabpilī palīdz “Hospiss LV” brīvprātīgā Ilze Dobele.

Nodibinājuma “Hospiss LV” brīvprātīgā Ilze Dobele pauž:  “Brīvprātīgā darbs – tas ir līdzīgi kā mediķiem – tas ir aicinājums. Tā ir īpaša vēlēšanās, īpašs piepildījums būt līdzās cilvēkiem, kam mēs esam nepieciešami un sniegt atbalstu.” Viņa arī min būtiskāko akciju, kas norisinās visā Latvijā – "Galds savējiem". Tajā galvenais mērķis ir aicināt ikvienu Jēkabpils iedzīvotāju, uzņēmēju iesaistīties akcijā ar ziedojumiem, tādējādi atbalstot savus mediķus, kas ir ciešā saskarē ar Covid-19 vīrusu.

Latvijā kopumā akcijas laikā ik dienu siltas pusdienas saņem aptuveni viens tūkstotis mediķu, bet Jēkabpils slimnīcā katru darba dienu tiek piegādātas 25 porcijas, brīvdienās – 20.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļas virsmāsa Sarmīte Lukstiņa stāsta, ka pusdienas esot bijušas kā negaidīts pārsteigums. “Mums ir ļoti daudz darba, paliek gan psiholoģiski grūtāk, jo sāk arī vairāk jauni cilvēki slimot, viņu stāvoklis ir smagāks,” tiek piebilsts.

Jēkabpils mediķi savā ikdienas darbā ir pārliecinājušies – Covid-19 ir ļoti bīstams vīruss. Baiba Bērziņa, Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārste, stāsta, ka, ja ir viegls stāvoklis, dažu dienu laikā tas var kļūt tik smags, ka cilvēks nonāk reanimācijā. “Mums, piemēram, tagad uz doto momentu ir 38 gadus vecs pacients reanimācijas nodaļā, kurš cīnās par savu dzīvību.” Skeptiķiem viņa vienmēr ir teikusi, lai atnāk pastrādāt uz nodaļu dažas stundas – domas mainīsies.

Atbalstīt vietējos mediķus, ziedojot līdzekļus siltu maltīšu nodrošināšanai, var ikviens. Sīkāku informāciju par "Galds savējiem" var iegūt nodibinājuma “Hospiss LV” mājaslapā.