Aicina ziedot bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpes

Latvijas SOS bērnu ciemati ir vieta, kur dzīvo bērni, kas palikuši bez vecāku aprūpes. Lai ciemati varētu attīstīties un nodrošināt bērniem visu nepieciešamo, vajadzīgs ziedotāju atbalsts. Ziedotāji tiek uzrunāti dažādos veidos, tostarp ar brīvprātīgo palīdzību, un viens no brīvprātīgajiem darbojas arī Jēkabpilī.

Dāvis Jānis Bedikers ir viens no brīvprātīgajiem jauniešiem, kas Latvijas SOS bērnu ciematu Draugu dienās klauvē pie iedzīvotāju durvīm, lai iepazīstinātu tuvāk ar Bērnu ciematu asociācijas darbu un iedzīvotāju iespējām palīdzēt ar ziedojumiem. SOS bērnu ciemati ir vietas, kur tiek veidotas SOS ģimenes bērniem, kas zaudējuši savu bioloģisko vecāku aprūpi. “Atšķirībā no bērnu namiem ciematos viņiem ir vairāk ģimeniska sajūta, piederības sajūta pie ģimenes. Pašiem foršāka dzīve. Vai nu ir SOS mamma, kas tur dzīvo un viņus pieskata, dzīvo kopā ar viņiem, vai vecāku pāris. Viņiem netiek meklēta jauna ģimene, bet viņi tur dzīvo. Piemēram, ja ir bērnu pāris – brālis un māsa –, viņus ieliek vienā ģimenē. Viņi tur dzīvo līdz 18 gadu vecumam. Ja viņi turpina mācīties, tad līdz pat 24 gadu vecumam. Ja viņi ir studenti, viņiem ir iespēja tur dzīvot.”

Šodien Dāvja uzdevums bija apmeklēt Jēkabpils daudzdzīvokļu mājas, mēģinot uzrunāt cilvēkus. Gadās piedzīvot arī atteikumus, tomēr vairumā gadījumu iedzīvotāji ir atsaucīgi un ne tikai uzklausa Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vēstnesi, bet arī piekrīt atbalstīt bērnu ciematus, veicot ziedojumu. Arī Jēkabpilī vairāki iedzīvotāji aicināja Dāvi iekšā un ar viņa palīdzību asociācijas mājaslapā ziedoja līdzekļus bērniem, kas dzīvo SOS bērnu ciematos. Vēstnesis palīdzēja aizpildīt ziedojuma anketu. Jēkabpiliete Ināra uzsver, ka Dāvis veic ļoti derīgu darbu, tāpēc viņa piekritusi ziedot. “Pašai ģimenē ir pagrūti. Ne pagrūti, bet slims bērniņš. Tāpēc kaut ko vienmēr cenšamies palīdzēt.”

Dāvis Jānis Bedikers ir Rīgas Tehniskās universitātes students. Viņš uzsver, ka brīvprātīgais darbs ir labs veids, kā pavadīt no studijām brīvo laiku. “Ir iespēja palīdzēt, ļoti forša lieta, ko darīt. Kaut ko labu padarīt. Ja ir brīvs laiks, kāpēc gan ne? Plus man pašam ir iespēja ar dažādiem cilvēkiem runāt, attīstīt savu komunikāciju. Man sanāk palīdzēt, plus man sanāk daudz ko iemācīties.”

Latvijas SOS bērnu ciematu Draugu dienas norisinās arī citās Latvijas pilsētās. Jēkabpilī nākamā diena, kad iedzīvotājus uzrunās organizācijas brīvprātīgais, būs 21. aprīlī. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vēstnešiem vienmēr ir līdzi vārda kartīte un pilnvara pārstāvēt organizāciju, kā arī organizācijas informatīvie materiāli.