Aizputes rokdarbniece Laila Luzere izveido radošo darbnīcu

Ir vērtīgi dzīvē pieņemt izšķirīgus lēmumus, lai īstenotu savus sapņus, - atzīst Laila Luzere, izrādīdama savu radošo darbnīcu, kas pārsteidz ar īpašo auru un iekārtojumu. Līdzās Lailas pašas darinātajiem rokdarbiem, uz skapjiem un plauktos rodamas seno laiku lietas. Te ir gan vīra vectēva darinātais ogu skrāpītis, gan Līnas omītes skalu trauciņi, arī 19.gadsimta pūra lāde, kas izceļosi Ameriku, atgriezusies Aizputē.

Rokdarbniece, radošās darbnīcas īpašniece Laila Luzere saka: “Šīs lietas ir ar savu stāstu, tās nav vienkārši kaut kur dabūtas un noliktas. Tad man tā liktos tikai lieta, kurā nav dzīvības.”

No skolas laika Lailai patīkot seno lietu vākšana, kolekcionēšana un izzināšana. Tagad rūpīgi glabātās relikvijas izliktas apskatei, kur dzīvos jaunu dzīvi, organiski papildinot stāstus ar pašas radītajiem mūsdienīgajiem un oriģinālajiem rokdarbiem. Vairāk nekā 10 gadu garumā neatlaidīgi pašmācības ceļā apgūtas visdažādāko rokdarbu tehnikas, taču, kā atzīst Laila, visu nebūt neprotot. Pirmie darbi apkopoti biezā fotoalbumā, kas pēdējos gados gan vairs netiekot atsevišķi fiksēti.

Mājražotāju tirdziņi vienmēr Lailai bijuši kā svētki. Tajos satiktie cilvēki gan iedvesmojuši jaunām idejām, gan raisījuši pārdomas par sabiedrību kopumā. Tā, piemēram, reiz viņas darināto kaķi sev par prieku nopircis kāds kungs jau krietnos gados.

“Viņš katru gadu, kad Ventspilī notiek amatnieku tirdziņi, viņš vienmēr atnāks un pateiks, kur kaķis sēž, kur dzīvo. Esmu daudz domājusi, kāpēc šie cilvēki pērk rotaļlietas. Mums ļoti daudz pietrūkst mīlestības,” stāsta rokdarbniece.

Tiklīdz beigsies pandēmijas ierobežojumi, Lailas Luzeres izlolotā radošā darbnīca vērs savas durvis apmeklētājiem, lai priecētu acis un sirdis.

“Varbūt kādam liekas, ka es dzīvoju sapņos un es tajos arī dzīvoju. Tas man palīdz saglabāt prieku un pozitīvismu,” pauž rokdarbniece.

Tuvākajos plānos esot apdzīvot arī plašo pagalmu, kur katram gūt jaunas iedvesmas un radošās izpausmes.


 Foto: Radošā darbnīca LaLu, Facebook