Aizputes uzņēmējs paplašina savu darbību Liepājā

Malkot kafiju vai nobaudīt kādu gardumu – to nesteidzīgi pieraduši darīt liepājnieki (pārliecinājies savā jaunatvērtajā konditorejā novembra pirmajā nedēļā Sandris Štāls). Negaidīts bijis valdības lēmums par noteiktajiem ierobežojumiem ēdināšanas uzņēmumiem, kas, protams, mazinājis apmeklētāju plūsmu. Uzņēmējs atzīst, ka cilvēki nenāk tik daudz, cik vajadzētu, taču negrasās padoties.

Sandis Štāls atzīst, ka šo laiku nebūt nevarot salīdzināt ar to, kas bijis pirms sešiem ar pus gadiem, kad atvērta beķereja Aizputē. Ar produkcijas atšķirību un tās kvalitāti iegūta plaša klientu uzticība, tāda tā jāsaglabā arī jaunajā konditorejā. Diemžēl pirmajā mēnesī nācies saskarties ar speciālistu trūkumu.

Uzņēmējs pauž: “Viens ir darba intervija, ko mēs sarunājam, kā tas notiks. Otrs ir praktiskais, kā to izpildām, līdz ar to nākas pieņemt smagākus lēmumus.” Atrast konditoru ir grūts process, taču piebilst, ka cilvēki nākot un darbu meklē.

Nodarbinātības Valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane norāda, ka ir tendence, ka cilvēks, kas strādājis par konditoru, vēlas būt palīgs. No tā tiek secināts, ka viņš nevēlas uzņemties tik atbildīgu darbu, tādēļ konditoru trūkums ir nepārtraukti.

Uzņēmējam kā finanšu un ekonomikas speciālistam neesot izprotama valdības rīcība par nodokļu politikas un minimālās algas un nodokļu izmaiņām pandēmijas laikā. Uzskata, ka Latvijā ir lielākas problēmas – cīņa ar slimību, kas jāuzvar esot ar visiem spēkiem. Viņš ir neizpratnē, ka nodokļi pacelti tieši šajā brīdī, nevis mierīgos apstākļos, kad uzņēmēji tiešām strādā – tagad daudzi cīnās par izdzīvošanu.

Jaunais un enerģiskais uzņēmējs Sandris Štāls ir pārliecināts, ka jebkura grūtība ir pārvarama; tā rada rūdījumu nākamajiem pārbaudījumiem. “Vienmēr jābūt kaut kādam mērķim. Tas mērķis, uz ko mēs ejam. Šis ir tas grūtākais periods, bet, ja mēs tiksim pāri šim, viss būs kārtībā."