Aizrit pirmie centralizētie eksāmeni 12. klašu skolēniem

Šajās dienās aizrit pirmie centralizētie eksāmeni 12.klašu skolēniem, pārbaudot viņu svešvalodu zināšanas - angļu, vācu, krievu un franču valodās. Valsts izglītības satura centrā ReTV norāda, pirmā eksāmena diena aizritējusi mierīgi, no skolām kādi īpaši signāli nav saņemti, ir gan bijušas kādas tehniskas problēmas, bet kopumā viss notiek veiksmīgi.

Angļu valodas eksāmenam bija pieteikušies gandrīz 14 tūkstoši skolēnu, taču tie ir janvāra dati, kad skolēniem bija jāpiesakās. Tie varbūt mainījušies, jo sešas nedēļas līdz eksāmenu norisei skolēni arī varēja vēl mainīt savu izvēli. Tāpat eksāmenu kārtotāju skaitu var ietekmēt, piemēram, saslimšana ar kovidu. “Pirmkārt, mēs ļoti baidījāmies no tā, cik skolēni nevarēs ierasties tieši kovida dēļ. Bija skolas, kurās bija karantīnas. Ir arī šobrīd zināms, ka ir kovida saslimušie skolēni. Visi, kuri nevarēja ierasties vakar un šodien uz eksāmenu, varēs piedalīties eksāmenu kārtošanā papildtermiņā jūnija vidū,” saka VISC Vispārējās izglītības pārbaudījuma nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

Arī šogad Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar Valsts policiju, kas centralizēto eksāmenu norises laikā veic pasākumus, lai novērstu to prettiesisku izpaušanu. Eksāmenu sesija atkal turpināsies maijā, kad skolēni zināšanas apliecinās latviešu valodā un matemātikā. 


Foto: Freepik