Aizsnigušie ceļi – izaicinājums palīdzībai senioriem

“Tas ir izaicinājums, bet ir jātiek galā,” par aizsnigušajiem ceļiem saka Latvijas Samariešu apvienības (LSA) Kurzemes nodaļā. Ik dienas apvienības darbinieki dodas pie vientuļajiem senioriem, kuriem nepieciešama palīdzība dažādos ikdienas darbos. Neierasties noteiktajā dienā nedrīkst. Lielākais sabiedrotais šobrīd ir sniega lāpstas, ar kurām gan tiek attīrīti celiņi lauku sētās, gan no sniega atbrīvotas mašīnas. 

Jau sākusi aust gaisma un samariešu apvienības brigāde piestājusi savā pirmajā punktā – te tuvāk lielajam ceļam jānovieto atkritumu konteiners. Lai to izdarītu, bez sniega lāpstas neiztikt. Un bez tās šais dienās neiztikt nevienā vietā, tāpēc lāpsta ir katrā mašīnā. Nākamais ir garāks brauciens pie kāda deviņdesmitgadīga kunga. Te samariešu brigāde ir katru darbdienas rītu. 

Sirmais kungs vēl guļ. Kamēr kuras krāsnis, tiek pagatavotas brokastis, saliktas arī nepieciešamās zāles, jo tās viņš drīkst lietot tikai kāda uzraudzībā. Lita Šīmane saka, lai vai kādi laikapstākļi, pie cilvēkiem jāierodas, nedrīkst kādu atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. “Telpu uzkopšana, cilvēku mazgāšana, ģērbšana, veļas mazgāšana. Sortiments ir liels, kas ir jāizdara. Daudzpusīgiem ir jābūt, mums jāmāk darīt gandrīz visu,” saka LSA Skrundas nodaļas darbiniece Lita Šīmane.

Ceļš pie Ausmas kundzes jau notīrīts, tāpēc te iekļūšana vieglāka. Viņa saka: dēls jau sen mūžībā, mazbērni var ciemoties reti, jo ir ārzemēs. Par dzīvi gan viņa nesūkstās, priecīga par palīgiem. 

Aigars Bražis atzīst, ka šais dienās nevar paredzēt, kāds ceļš vai iebraukšana būs konkrētajās mājās, bet plānotais grafiks tāpēc cietis nav. LSA Skrundas nodaļas darbinieks Aigars Bražis saka: “Kā jau visi, arī mēs vakar dabūjām nostrigt, bet veiksmīgi tikām galā. Pārsvarā strādājam pa divi izraukumā, kamēr viens kaut ko dara, otrs mēģina tikt ārā. Ja nesanāk, tad dabū iekavēties.”

LSA Kurzemes nodaļā ir 62 darbinieki, kas rūpējas par 520 senioriem. Pavisam ir 14 transporta vienību, gan lielās mašīnas, kurās ir gan duša, gan iespēja izmazgāt veļu, gan arī mazās. 

Lita un Aigars šodien ar dažādiem darbiem palīdzēja 10 lauku mājās, pavisam nobraukti 140 kilometri.


#SIF_NVZ2022