Aizvadītajā diennaktī no applūdušajām teritorijām Jēkabpilī drošībā nogādāti 18 cilvēki

Aizvadītajā diennaktī no applūdušām teritorijām Jēkabpilī glābēji kopā ar valsts un pašvaldības policijas darbiniekiem izglāba un drošībā nogādāja 18 cilvēkus, trīs suņus un kaķi, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābšanas darbi veikti Mežrūpnieku, Pļaviņu, Vārpu un Zvanītāju ielā Jēkabpilī.

Vakarpusē ap apdraudēto sakaru torni Bebru ielā Jēkabpilī ugunsdzēsēji glābēji izvietoja piepūšamās pretplūdu barjeras. Pēc barjeru izvietošanas no izveidotās noslēgtās zonas ap torni tika atsūknēts ūdens.

Lai gan ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nakts laikā pakāpeniski kritās, VUGD atgādina, ka saglabājas ļoti augsta bīstamība - nestspēja dambim, kas notur ledus, vižņu un ūdens strauju ieplūšanu pilsētā, ir samazinājusies, kā arī pilsētas zemākajās vietās krājas ūdens. Tāpēc iedzīvotāji no apdraudētās teritorijas tiek aicināti evakuēties, jo situācijā, ja dambis neizturēs ūdens spiedienu, VUGD iespējas veikt cilvēku evakuāciju būs ierobežotas.

VUGD arī šodien Jēkabpilī ir palielinājis reaģēšanai paredzētos resursus, tostarp palielinājis ugunsdzēsēju glābēju un tehnikas skaitu, kas nepieciešamības gadījumā dosies uz izsaukumiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 14.janvāra plkst.6.30 līdz 15.janvāra plkst.6.30, VUGD saņēma 56 izsaukumus - 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

LETA jau rakstīja, ka Daugavā pie Jēkabpils no upes augšteces turpina nākt klāt jauni vižņi, applūst plašas teritorijas.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka sestdien plkst.21.50 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,81 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Nakts laikā ūdens līmenis nedaudz nokrities, taču aizvien pārsniedz sarkanā brīdinājuma kritēriju - 8,4 metru atzīmi.


Foto: Ivars Soikāns/LETA