Aizvadīts integrācijas pasākums Bauskas novadā mītošajiem Ukrainas bēgļiem

Spēcīgais vējš ir nieks, salīdzinot ar bumbu sprādzieniem Ukrainā. Tā atzīst tie Ukrainas iedzīvotāji, kuri kopā ar vietējiem nedēļas nogalē piedalījās pasākumā “Saules mūžu Ukrainai!” Bauskas novada Īslīcē. Pasākumā no kara šausmām izmukušajiem ukraiņiem bija iespēja zem mierīgām debesīm klausīties mūzikas skanējumu, iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem, kopā ar latviešiem pīt Ukrainas armijai tik nepieciešamos aizsargtīklus.

Spītējot vējam, laukumā pie Īslīces kultūras nama atbalsta pasākumā “Saules mūžu Ukrainai!” pulcējās gan vietējie iedzīvotāji, gan kupls pulks ukraiņu, kuri Bauskas novadu vismaz kādu laiku sauks par savām mājām. “Pieņēma ļoti labi. Mēs esam ļoti apmierināti. Izmitināja mājā. Cilvēki atsaucās, atnesa mums produktus, pat naudu,” raudot stāsta Jeļena Homenko, ukrainiete.

Ne mazāk emocionāli tiek uzņemta arī Ukrainas himna. “Gribam izteikt lielu pateicību latviešu tautai par atbalstu, par silto un sirsnīgo uzņemšanu. Tikko mēs šķērsojām robežu, tā tūlīt saņēmām visas nepieciešamās lietas, kā arī morālo un sociālo atbalstu,” norāda Tatjana Rojek, ukrainiete.

Uz pasākumu Bauskas novadā mājvietu radušie ukraiņi braukuši ar lielu interesi, jo šeit bija iespēja satikties, baudīt muzikālos un arī folkloras kopu priekšnesumus. Tas esot ļoti interesanti, jo, lai gan lielākā vēlme esot atgriezties savā dzimtenē, viņi vēloties aktīvi iesaistīties arī šīs kopienas dzīvē.

Visas dienas garumā tika pīti arī aizsargtīkli, kas nepieciešami ukraiņu karavīriem, bet bērni veidoja simbolisku labo domu karogu, atstājot uz balta auduma savus plaukstas nospiedumus.

Ar gandarījumu stāsta par savu jauno skolu Iecavā, kur mācās kopā ar vēl trīs ukraiņu bērniem, stāsta ukrainis Andrejs. “Manam klasesbiedram bija dzimšanas diena, un latviešu bērni pienāca un viņu arī apsveica!”

Pašlaik Bauskas novadā apmetušies aptuveni 280 ukraiņu. Viņu atbalstam pasākumā tika saziedoti gandrīz 1064 eiro.


#SIF_NVZ2022