Aizvadīts pasākums “Esi zvērā”

Lai mudinātu iedzīvotājus izkustēties un reizē iepazīt Kocēnu novadu, jau otro gadu šeit notiek aktīvās atpūtas pasākums “Esi Zvērā”. Šoreiz tā centrālā norises vieta ir jaunais tūrisma objekts ZTornis jeb Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs, kas atvērts kopš maija.  

Toms Treimanis: “Mēs piedāvājam stāstu par industriālo mantojumu, ko bieži vien nezina, atbrauc uz kalnu nezina, ka ciemats tieši tāpēc tapa vieta Zkalna ūdenstornī, ar stāstu par ūdenstorni, industriālo ciematu.”

Līdztekus tam caur virtuālās realitātes brillēm ir iespēja lidot virs kūdras purviem un Zilākalna, kā arī izbraukt ar vēsturisko šaursliežu dzelzceļa bānīti.

Kamēr ceļotāji izzina Zilākalna ūdenstorņa stāstu, aktīvākie atpūtnieki jau gatavojas doties trasē - minot ar velosipēdu vai to izstaigājot kājām.

Velo un kājāmgājēju maršruti ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām, kas cauri Kocēnu novadam vijas 32 km garumā un aizved līdz pat Ainažiem. Dodoties pa zaļajiem dzelzceļiem, dalībnieki reizē iepazīs novada uzņēmējus un aplūkos dažādus tūrisma objektus.