Akcijā "Dod pieci!" Latvijā dzīvojošiem ukraiņu bērniem jau saziedoti 85 781 eiro

Sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" šodien līdz plkst.18 ukraiņu bēgļu bērniem saziedoti 85 781 eiro, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio.

Šodien ir labdarības maratona pirmā diennakts, un tajā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā. Līdz šim "Dod pieci!" partneris maratona norisē "ziedot.lv" saņēmis gandrīz 90 palīdzības pieteikumus.

Akcijas laikā katru dienu "Dod pieci!" stikla studiju Vecrīgā, Doma laukumā apmeklē dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas pastāstīs par bēgšanu no kara un došanos bēgļu gaitās. "Tāpat ik dienu tiek uzklausīti arī paši ziedotāji un tie, kas jau līdz šim snieguši palīdzīgu roku ukraiņiem," norāda "Dod pieci!" pārstāvji.

"Kopš pirmajām dienām Latvijā esam saņēmusi atbalstu no visiem cilvēkiem apkārt - gan paziņām, gan pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem. Mums jau ir tik daudz palīdzēts, ka kautrējamies prasīt vēl vairāk. Būsim mūžīgi pateicīgi Latvijas tautai. Gribam atgriezt šo siltumu un labestību," pauž Natālija Drozdova, kura šovasar ar ģimeni ieradās Latvijā no Harkivas apgabala Ukrainā.

"Dod pieci!" stikla studijā katru dienu viesojas arī sabiedrībā zināmi cilvēki, populāri mūziķi un eksperti, daloties pieredzē par Ukrainas bēgļu vajadzībām un nepieciešamo palīdzību, informēja Latvijas Radio.

"Mūsu pienākums ir demonstrēt līdzīgu saliedētību, kādu demonstrē ukraiņu tauta. Laimīga bērnība ir tāda, kurā drīksti netraucēti sapņot. (..) Mūsu pienākums ir nodrošināt, lai ukraiņu bērni var sapņot netraucēti. Mūsu liktenis ir sasaistīts," pauž drošības pētnieks Tomass Pildegovičs.

Šodien "Dod pieci!" uzstājušies mūziķis Goran Gora, grupas "Astro'n'out" un "Musiqq", a cappela grupa "Latvian Voices" un citi.

Ziedojumus, sākot no pieciem eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā "dodpieci.lv". Līdz 22.decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā. Ziedojumi tiek pieņemti arī "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā.


Foto: AFP/Scanpix