Akcijā "Nomet riepu atbildīgi!" iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 250 tonnas autoriepu

Vides apsaimniekošanas koncerna AS "Eco Baltia" uzņēmumu SIA "Eco Baltia vide" un AS "Latvijas zaļais punkts" organizētajā akcijā "Nomet riepu atbildīgi!" pārstrādei nodotas 250 tonnas autoriepu, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Akcija notika no 9.novembra līdz 9.decembrim Rumbulā, kur nolietotās riepas varēja nodot "Eco Baltia vide" pieņemšanas laukumā.

"Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts komentē, ka akcijas rezultāti liecina par iedzīvotāju vēlmi rūpēties par dabu un nodot riepas atbildīgi. Kopumā mēneša laikā savākti vairāk nekā 25 000 riepu.

"Latvijas Zaļā punkta" direktors Kaspars Zakulis piebilst, ka Latvijai straujiem soļiem jāiet uz to, lai pēc iespējas vairāk autoriepu nonāktu pārstrādē. Viņaprāt, situācijas attīstību būtiski veicinās grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz tirgū nonākušo riepu apsaimniekošanas izmaksu segšanu.

Akcijas rīkotāji vērš uzmanību, ka nolietotās auto riepas ir videi kaitīgie atkritumi un to novietošana neatļautās vietās ir sodāma rīcība, kā arī ir bīstama, jo var radīt ugunsdrošības un vides piesārņojuma riskus. Parūpējoties par riepu pareizu apsaimniekošanu, tiek novērsts potenciālais vides piesārņojums, kā arī tiek saglabāta dabas daudzveidība, jo riepas var pārstrādāt, radot jaunas preces un samazinot pirmreizējo dabas materiālu izmantošanu ražošanā.

"Eco Baltia vide" un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka autoriepas bez maksas tiek pieņemtas vairāk nekā 160 oficiālajās tirdzniecības vietās Latvijas riepu apsaimniekošanas asociācijas veidotajā iniciatīvā "Riepa ar rītdienu". Tāpat riepas tiek pieņemtas arī autoservisos uzreiz pēc riepu maiņas, kā arī atkritumu šķirošanas laukumos, kas Latvijā pieejami jau vairāk nekā 70.

Jau vēstīts, ka "Eco Baltia" koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 120,02 miljoni eiro, kas ir par 60,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus koncerna peļņa pieauga vairākkārtīgi un bija 9,046 miljoni eiro. Grupas vadošie uzņēmumi ir AS "PET Baltija", SIA "Eco Baltia vide", AS "Latvijas zaļais punkts", SIA "Nordic Plast", Siguldas pilsētas SIA "Jumis", Čehijas "Tesil Fibres" un Lietuvas "Ecoservice".

"Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).


Foto: Freepik