Akcijā “ROADPOL Drošības dienas” policija pastiprināti kontrolē ceļu satiksmi

No 16. līdz 22.septembrim visās Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek akcija “ROADPOL Drošības dienas”, kuru laikā policija pastiprināti uzrauga ceļu satiksmes drošību. Akcijas “ROADPOL Drošības dienas” galvenais mērķis ir panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Jēkabpils apkārtnē akcijas pirmajā dienā smagu avāriju nebija, tomēr bez ceļu satiksmes negadījumiem diemžēl neiztikam - īsi pēc reida sākuma Jēkabpils likumsargi saņēma izsaukumu uz avāriju. 

Viens no biežāk konstatētajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem ir atļautā braukšanas ātruma neievērošana. Arī “Drošības dienu” reida laikā tika apturēti vairāki ātruma pārsniedzēji, piemēram, vienā gadījumā autovadītājs brauca ar ātrumu 85 kilometri stundā atļauto 50 km/h vietā. Tomēr reidu laikā likumsargi pārbauda arī citu noteikumu ievērošanu.

Ģirts Lamba, Valsts Policijas ZRP satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors: “Tas ir ātrums, drošības jostas, pagriezienu rādīšana. Nāk tumšais laiks, pievērsīsim pastiprinātu uzmanību gājējiem - vai izmanto atstarojošās vestes, vai ir iestrādāti atstarojošie elementi apģērbā. Ļoti plašs darbības lauks, bet tas mērķis ir, lai vadītāji saprastu šo pārkāpumu.”


Foto: Pexels.com