Allažu pagastā apgāžoties pasažieru autobusam, cietuši pieci pasažieri

Melnais ledus – tas ir galvenais avārijas iemesls, ko ReTV Ziņām min Valsts policija (VP). 

VP Rīgas reğiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandiera pienākumu izpildītājs Jānis Parādnieks pauž: “Lielākai daļai autovadītāju būtu skaidrs, atrodoties uz vietas, kā arī policijas darbinieki konstatēja, ka brauktuve bija slidena – tīrais melnais ledus. Bija pat grūti staigāt ar kājām, nemaz nerunājot par braukšanu ar automašīnu.”

Zvanu par negadījumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) saņēma īsi pēc septiņiem rītā. Uz notikuma vietu devās četras mediķu brigādes, kā arī ārstu speciālisti.

Inga Vītola, NMPD pārstāve, saka: “Kopumā palīdzība no visiem iesaistītajiem bija nepieciešama sešiem cilvēkiem, viens no sešiem cilvēkiem tika skatīts un palika uz vietas, nebija nepieciešams nogādāt ārstniecības iestādē, un sekojoši piecus cilvēkus mediķi nogādāja slimnīcā uz papildu izmeklējumiem un tālākās palīdzības saņemšanai.”

Traumas cietušajiem vērtējamas kā vieglas, bet atsevišķos gadījumos jau kā vidēji smagas. Taču tikai pēc izmeklējumiem varēs novērtēt veselības stāvokli. Viens no cietušajiem pasažieriem pēc autobusa iebraukšanas grāvī paša spēkiem nevarēja tikt ārā.

 “Ierodoties notikuma vietā, autobuss bija uz sāniem pirms VUGD ierašanās visi pasažieri bija laukā, izņemot sieviete, kura ar dažādām traumām nevarēja tikt laukā. Notikuma vietā glābšanas darbu vadītājs pieņēma lēmumu izsist aizmugurējo stiklu, lai palīdzētu pasažierei tikt laukā,” atzīst Uldis Millers, Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas daļas komandieris.

Ap pulksten desmitiem rītā notikuma vietā ieradās evakuatora speciālisti un darbs ilga vairākas stundas.

Valsts policija ReTV atzīst, ka, visticamāk, pasažieri nebija piesprādzējušies. Ja būtu - traumas būtu vieglākas un, iespējams, uz slimnīcu jādodas nebūtu Tāpat policijā atzina - autobusa vadītājs brauca pārāk ātri, neņemot vērā to, ka uz ceļa bija melnais ledus.