Alūksnē uz ezera ledus trenējas daiļslidotāja

Daiļslidotāja Eva Čekanauska ikdienu pavada Rīgā, bet nu jau pāris dienas viņa viesojas dzimtas mājās Veclaicenes pagastā – uz piemājas ezera izveidojusies pamatīga ledus kārta.

“Ledus tika uzmanīgi pieskatīts 3 dienas pirms es atbraucu paslidot, lai neatgadītos kaut kādi brīnumi,” pauž daiļslidotāja. Viņa pieļauj, ka šobrīd tas varētu būt desmit centimetrus biezs.

Slidot kopā ar Evu labprāt dodas arī viņas vecāki un draugs, kurš spēlē hokeju. Arī ģimenes mīlulis labprāt iesaistās aktivitātēs uz ezera. “Sākumā viņai bija bailes, bet tad pēc tam viņa saprata, ka tas ir tagad ledus un pa šejieni var pārvietoties.

Eva stāsta, ka nekad nav domājusi, ka dzīve nopietni tiks saistīta ar slidošanu. Kad viņai esot bijuši seši gadi, tika aizvesta uz slidotavu, lai iemācītos slidot uz priekšu un atpakaļ. Kā daiļslidotāja pauž: “Tad tas “uz priekšu un atpakaļ” ir izvērties 18 gadu garumā.’’

Mīlestība pret slidošanu aizsākusies no Evas vecmammas, kura jaunībā griezusi no ziņu rakstiem informāciju par slidošanu. To pēcāk turpinājusi darīt arī viņas mamma bērnībā – izveidota kladīte. “Tas nozīmē, ka slidošana bija jau tā kā prātā visiem jau ilgus gadus,” bilst Eva.

Sapni par daiļslidošanu Eva Čekanauska tagad palīdz piepildīt citiem. Viņa ir galvenā trenere klubā “Amber”, kurā slidošanas prasmes apgūst 100 bērni un jaunieši. Tā kā treniņi Covid-19 laikā klātienē notikt nevar, Eva ar audzēkņiem tiekas tiešsaistes nodarbībās. Trenere cer, ka ziema turpināsies, lai cilvēki var baudīt aktivitātes svaigā gaisā.

Evai šķiet, ka šogad ziema varētu būt lieliska tieši laika pavadīšanai svaigā gaisā. “Ir jāpiespiež sevi iet ārā, jāelpo svaigs gaiss un jāpavada laiks ar mīļajiem!”