Alūksnes aldari solidarizējas ar Ļvivas alusdarītavu

Alus vietā Molotova kokteiļi – tā savu darbību kara laikā nācies pārorientēt Ļvivas alusdarītavai “Prvada”. Ļvivas aldari aicinājuši solidarizēties un alu pēc ukraiņu receptēm gatavot citās pasaules valstīs. Latvijā šim aicinājumam atsaukusies Alūksnes alusdarītava.

Nelielajā alusdarītavā Alsviķos gatavojas alus, kas citkārt būtu komercnoslēpums, jo katram aldarim ir svarīga sava marka, bet tagad Ļvivas alusdarītava “Pravda” savas receptes labprāt piedāvājusi arī citiem aldariem. SIA “Alūksnes alus” saimnieks Pāvels Čornijs: “Viņi publicēja internetā visas savas alus receptes, aicināja alusdarītavas no visas pasaules vārīt viņu alu. Ir gan receptes, gan etiķetes. Viņi to visu ir publicējuši internetā. “Lūdzu, vāriet, dzeriet mūsu alu. Ja ir iespēja, ziedojiet mums naudiņu.” Mēs ar puišiem nolēmām atsaukties. Šodien vāram alu “Červone oči”, kas saucas “Sarkanās acis”. Visu peļņu pārskaitīsim viņiem.”

Aldaris Toms Mintāls: “Tur pat divu jautājumu nav, ka ir jāpalīdz tiem cilvēkiem. Tā kā tā Ukrainas alusdarītava ir piedāvājusi šādu iespēju, tad - kāpēc ne? Tas ir mazākais, ko varam izdarīt. Nevaram tagad iet un ņemt ieročus rokās, bet varam darīt to, ko mēs darām šeit, ar tām iespējām palīdzēt.”

Ļvivas alusdarītava “Pravda” alus ražošanu pārtrauca jau pirmajās kara dienās, lai dotu arī savu artavu cīņā pret agresoru. “Alus darītava šobrīd ir pārprofilējusies par Molotova kokteiļu darītavu. Viņi nevāra alu, viņi taisa Molotova kokteiļus. Paši viņus nosaukuši par Banderas smūtijiem. Ir arī vairāki restorāni, visi šobrīd taisa ēdienu bez maksas tiem, kam tas ir vajadzīgs,” saka Pāvels Čornijs.

“Alūksnes alus” saimnieks arī atzīst, ka iesaistīties atbalsta akcijā viņu mudinājusi arī personiska motivācija. “Esmu pēc tautības ukrainis, agrāk kautrējos no tā, ka manī nav ne pilītes latviešu asiņu, bet šobrīd es vairs nekautrējos. Esmu lepns par to, ka pēc tautības esmu tīrs ukrainis. Pusbrālis dzīvo Ukrainā, tāpēc tas skar mani tīri personīgi. Viņš ir iesaukts armijā. Garā ukraiņi ir stipri, ar Ukrainas armiju viss ir kārtībā.”

Šobrīd ukraiņu alus Alūksnes alusdarītavā vēl ir gatavošanās stadijā, tad ceļos pie pircējiem. Ja būs atsaucība, tiks brūvēts vēl, lai iegūtos līdzekļus ziedotu Ukrainai. 


Foto: Freepik