Alūksnes novada pašvaldība nonākusi KNAB redzeslokā

Ar iesniegumu par dažādiem iespējamiem pārkāpumiem Alūksnes novada pašvaldībā Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijā vērsušies bijušie un arī esoši novada domes deputāti. Iesniegumā norādīts, ka Alūksnes novada pašvaldībā no 2017. gada līdz pat šim brīdim notiekot nelietderīga līdzekļu un mantas izšķērdēšana.

Māris Knoks, VARAM Pašvaldību departamenta direktors: “Gan laika ziņā, gan notikumu ziņā, gan epizožu ziņā ir bagātīgs iesniegums, par vairākkārtējiem parkāpumiem, kas saistīti ar finanšu līdzekļu nelietderīgu izmantošanu rīkojoties ar pašvaldības mantu.”

Alūksnes novada pašvaldība šobrīd plašākus komentārus par VARAM vēršanos KNAB un Valsts kontrolē nesniedz, taču atklāj, ka pašvaldībā ir aizdomas, kāpēc ministrija rosinājusi veikt šādas pārbaudes.

Sanita Spudiņa, Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste: “Es pieļauju, ka tas ir saistībā ar Veselības veicināšanas centra projektu, kurš šobrīd ir aktuālākais mums novadā un es domāju, ka tas ir saistībā ar to. Mēs gaidīsim oficiālu ziņu vai nu no KNAB, vai Valsts kontroles un tad, izejot no tās vēstules, sniegsim kādu komentāru vai visus dokumentus nepieciešamos, ko viņi prasīs.”

Ministrijā gan noraida, ka saņemtajam iesniegumam būtu kāda saistība ar Alūksnē plānoto Veselības veicināšanas centru būvniecība. “Iesniegums ir pilnīgi par kaut ko citu, saistīts ar finanšu līdzekļu izšķērdēšanu, bet ne saistībā ar šo,” tā Māris Knoks. 

Iesniegumā norādīti pārkāpumi, kas saistīti ar būvniecības darbu projektēšanu, kapitālsabiedrību pārraudzību, pašvaldības autoceļu uzturēšanu,  kā arī pašvaldības darījumiem ar nekustampo īpašumu un daudziem citiem jautājumiem. 

Ministrijas pārstāvis norāda, ka iesniegumā minētas izpildvaras personas, kā arī pašvaldības priekšsēdētājs Arturs Dukulis, kurš pārstāv Zaļo un Zemnieku savienību. Vai pēc iesnieguma izskatīšanas kāda no personām būtu atbrīvojama no amata, ministrijas pārstāvis šobrīd neapgalvo.