Alūksnes pensionāriem ikgadējā "Burciņu balle"

Jau sesto gadu Alūksnes pensionāru biedrība “Sudrabs” aicina saimnieces piedalīties “Burciņu ballē”, publiski ļaujot degustēt savas īpašās receptes gan sāļajiem, gan saldajiem konserviem.

Gita Tortuze, Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības “Sudrabs” vadītāja: “Prieks jau ir par to, ka tu esi savu parādījis, piedalījies, un, ka tev kāds pasaka, uzsit uz pleca un pasaka paldies, garšīgs bija. Bet kā jau ir balsošana, tad kā nu tautai paticis ir, pirmā otrā trešā vieta, gan sāļajos,gan saldajos, tā kā ir sešas balvas.”

Un kā saka pasākuma organizatori, parasti uzvar tieši tās netradicionālākās receptes. Rosība kā ik gadu - viss gar galdu čum un mudž. Degustētājiem tiek piedāvātas 69 burciņas ar klāt pieliktu kārtas nummuru, lai pēc tam žūrija var saskaitīt balsis.

Sanākušie saka, tam, kas pašu dārzā izaudzēts, nevajadzētu aiziet postā, bet gan paslēpties burciņā. Lai arī šogad COVID-19 viesis savas izmaiņas, un dalībnieku, tāpat kā burciņu, ir nedaudz mazāk, aktivitāte nerimst, jo tieši senioru paaudze ir tie, kuriem svarīgi salikt visu ražu burciņās.

Pensionāru biedrība “Sudrabs” aktīvi piedalās dažādos projektu konkursos, un tā arī šis pasākums notiek projekta “Rudens raža azaida galdam” ietvaros, kas guvis atbalstu labdarības organizācijas “ziedot.lv” konkursā.