Amatiermākslas kolektīvi atsāk mēģinājumus

Ir astoņi vakarā, drēgns, lietains laiks, bet tas nav bijis šķērslis atnākt uz mēģinājumu. Kolektīva “Aija” dejotāji klātienē pēdējo reizi tikušies pērnā gada oktobrī. No 7. aprīļa amatiermākslas kolektīviem atļauts organizēt mēģinājumus ārtelpās, grupās līdz desmit personām. Kolektīva “Aija” vadītāja atzīst, ka interese ir liela.

Ogres novada Kultūras centra VPDK “Aija” vadītāja Aija Zepa saka: “Es patīkami pārsteigta esmu, ka viņi tik daudz ir atnākuši. Es jau domāju, ka mēs būsim jau “nomiruši” varbūt, bet - nē...”

Kopš pērnā gada oktobra klātienes mēģinājumi nenotika arī studijā “Svilpastes”. Lai uzturētu komunikāciju, rīkotas tikšanās attālināti. 

Ilze Miezere, Ogres novada Kultūras centra studijas “Svilpastes” vadītāja, stāsta: “Es ļoti smaidīju, nācu šodien uz darbu, un, kurš kolēģis mani satika, teica - tu smaidi. 30 minūtes pagājušas, nu jau viņi sāka smaidīt, sarunāties savā starpā un atvērties. Patiesībā tas ir tik ļoti, ļoti redzams, ka viņiem nav bijusi šī komunikācija savstarpējā.”

Līdz ar iespēju atkal organizēt klātienes mēģinājumus, šobrīd aktivitāte lielāka esot tomēr no deju kolektīviem, kori vēl nogaidot, lai ārā netraumētu balss saites.

Lai arī pagaidām nav precīza informācija, kolektīvu pārstāvjiem lielas cerības ir par vasaras mēnešiem, kad atkal varēs uzstāties pasākumos.

Aija Zepa: “Kaut ko plānojam, jo tad, kad bija sanākuši vadītāji, virsvadītāji teica, ka Vidzemes novada svētki nu būšot. Bija paredzēti maijā, maijā droši vien nesanāks, bet pa vasaru kaut kad jau būs.”

Mēģinājumos kolektīviem jāievēro drošības pasākumi. Ja ir slimības pazīmes, mēģinājumus neapmeklēt; klātienē jāietur divu metru distance un jānēsā aizsargmaska pirms un pēc mēģinājuma, kā arī starpbrīdī, ja nav iespējas izvairīties no cilvēku plūsmas. 


Foto: VPDK "Aija" arhīvs; Facebook