Ānē apkures tarifs pieaugs par vairāk nekā 100%

Līdzšinējā Ozolnieku novadā šoruden gaidāms dramatisks apkures cenu kāpums. Ānes ciemata iedzīvotājiem par siltumu dzīvoklī būs jāmaksā divreiz vairāk nekā pagājušajā ziemā. Siltuma ražotājs to skaidro ar trīsreiz dārgāko gāzes cenu, bet seniori ir izmisumā par to, kā dzīvot tālāk.

Gaisa temperatūra jau vairākas dienas noslīdējusi zem plus desmit grādu robežas, kas nozīmē, ka no aukstuma dzīvokļos var glābt vien apkures pieslēgšana. Vakar vakarā Ānes ciemata daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus gan šokējis paziņojums, ka apkures cena no 21.10.2021. paaugstināsies no līdzšinējiem 52 eur/MWh līdz gandrīz 102 eiro par MWh. “Es vakar paskatījos “Facebook”. Tas ir briesmīgi. Ānē. Ar ko Āne atšķiras no citiem Ozolnieku ciematiem? Būs jau uz kaut ko jāietaupa,” saka Līga, Ānes daudzdzīvokļu namu iedzīvotāja.

Arī senioru galvenā sarunu tēma šodien ir, kā dzīvot tālāk. Sievas stāsta, ka jau pagājušajā ziemā aukstākajā laikā par apkuri bija jāmaksā eiro par kvadrātmetru, bet tagad sanāk, ka būs jāmaksā dubultā.

Visi uzrunātie gan zina teikt, ka vēl jūnijā, tolaik vēl Ozolnieku novada pašvaldība, teikusi, ka vismaz šoziem apkure dārgāka nepaliks. Kā skaidro Ozolnieku “KSDU” pārstāve Agate Pļaviņa, tik dramatisku cenu kāpumu neesot varēts prognozēt. Apkures tarifs no 21. oktobra tiks palielināts arī Brankās un Ozolniekos. Ozolniekos gan cenas lēciens būšot mazāks, jo apkurei lielākoties tiek izmantota šķelda, bet Ānē un Brankās siltums tiekot ražots no gāzes.

Dabasgāzes tirgus prognozes liecinot, ka nākamajā gadā cena varētu samazināties, un, ja tā notikšot, arī apkures tarifs tikšot samazināts, bet pagaidām siltuma ražotājs iedzīvotājiem varot palīdzēt, samazinot siltuma patēriņu. Palīdzēt varētu arī tā saucamais apkures pabalsts. Kā skaidro Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja Aija Barča, līdz ar grozījumiem likumā tā saņēmēju skaits varētu būtiski samazināties. “Atbalstu varēs saņemt tie, kam pensija 255 eiro un mazāk. Es skaidri zinu, ka mēs Latvijā esam vairāk nekā 440 000 senioru, bet mazās pensijas, kas ir zem 255 eiro, grūti man pateikt, vai tie būs 75 vai 100 000, iespējams, arī vairāk.”

Pateicoties dabas gāzes un elektroenerģijas cenu kāpumam, apkures tarifu palielināšanās gaidāma  arī vēl daudzās citās pašvaldībās.


Foto: Freepik