“Anonymous” veic kiberuzbrukumus Krievijai un Baltkrievijai

Informāciju tehnoloģiju guru jeb hakeri uzbrukumus veic Krievijas un Baltkrievijas datubāzēm, bloķē mājaslapas un izplata sensitīvu varas cilvēku informāciju. Neviens nevar pateikt, kas “Anonymous” ir par kustību, tikai var redzēt viņu darbus.

Pagājušajā nedēļā kustība “Anonymous” tulkojumā anonīmie paziņoja, ka kolektīvi rīkos kiberkaru pret Krievijas valdību. Šodien upuru sarakstam klāt nākusi arī Baltkrievija - hakeriem izdevās pārtraukt darbību trim lielākajām Baltkrievijas internetbankām. “Vērtējot no ārpuses, pēc viņu uzvedības, “Anonymous” raksturotu kā digitālo anarhistu grupējumu. Tie ir cilvēki, kas uzskata, ka jautājumos, kuros viņiem ir taisnība, viņiem ir taisnība. Vienalga, kāds viedoklis, viņi dara, kā viņi uzskata par pareizu,” saka Kirils Solovjovs, tehnoloģiju drošības uzņēmuma “Possible Security” vadītājs.

“Anonymous” dēvēti arī par “brīvības cīnītājiem” un digitālajiem Robiniem Hudiem. Tehnoloģiju drošības eksperts Kirils Solovjovs šo kustību dēvē arī par franšīzi, kurā darbojas saistīti un nesaistīti cilvēki, kā arī grupējumi. Pagājušajā nedēļā hakeri apturēja propagandas kanāla “RT” vietnes darbību, savukārt lielākajā daļā Krievijas televīzijas kanālu atskaņoja ukraiņu mūziku.

“Anonymous” nav vienīgā hakeru kustība, kas pieteikusi kiberkaru Krievijai un Baltkrievijai. To dara arī ukraiņu speciālisti. “Ja Ukrainas pusē esošajiem hakeriem paveicies uzlauzt Aizsardzības ministrijas mājaslapu, piemēram, visas komandķēdes vai nopludināt Putina padoto kontaktus, tas, protams, demoralizē ienaidnieku,” saka Kirils Solovjovs.

Kibervide ir līdzīga mūsu ikdienas pasaulei, kur notiek dažāda veida militāras operācijas, katrs var būt partizāns šajā interneta karā, stāsta “IT Centra” vadītājs Agris Krusts. “Hakeriem savā veidā tā ir izklaide, cilvēki “Facebook” izkar karogu, ziedo armijai, šī ir palīdzība no viņiem, pretiniekiem - otrai pusei rada neērtības, jāreaģē, jātērē resursi, kaut ko salauzt no viņu puses būtu veiksme.”

Šodien Krievijas mediju lapās hakeri publicēja pretkara paziņojumus, kurā tika atspoguļots krievu karavīru kritušo skaits Ukrainā - 5300. Uzbrukumus hakeri īstenojuši arī pret Kremļa, Valsts domes, Aizsardzības ministrijas un citu iestāžu mājaslapām.


Foto: Freepik