Apmeklētāju bezkaunība Līgatnes dabas takā – grasās mest lūsim ar akmeni

Līgatnes dabas taku darbiniekus nedēļas nogalē šokējis kāds nepatīkams notikums. Bariņš apmeklētāju, kuri svētdienas rītā bija pulcējušies pie lūšu voljēra, vēlējās dzīvnieka virzienā raidīt akmeni.

Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP), kas rūpējas par Līgatnes dabas takām, ReTV pastāstīja, ka svētdienas rītā dabas takās bija diezgan daudz apmeklētāju. Bariņš cilvēku bija apstājušies pie lūšu voljēra un centās dzīvniekus ieraudzīt. Dabas taku darbinieki  pēc dzīvnieku barošanas apmeklētājiem palīdzēja vienu no trim lūšiem pamanīt. Taču cilvēki acīmredzot vēlējās, lai lūsis veiktu kādas darbības. “Pēc brīža dabas taku darbinieki dzird sarunā, ka lūsi vajag pakustināt, lai pastaigā. Sāk runāt par to, ka plāno mest ar akmeņiem, lai lūsis tiktu iekustināts. Uz ko Līgatnes dabas taku darbinieki norādīja, ka šeit ir zīme “Nebarot!”. Atbilde bija tāda: “Tur ir tikai “Nebarot!”, tur nav rakstīts “Nemest ar akmeni!”” Tas mums bija tiešām liels šoks, vai tiešām nav saprotams – nebarot nozīmē netraucēt šos dzīvniekus, kur vēl aizdomāties viņam mest ar akmeni, lai lūsis tagad sāktu staigāt pa voljēru, lai izrādītos apmeklētājiem,” saka DAP pārstāvis Rolands Auziņš.

Līgatnes dabas takās dzīvnieki mitinās maksimāli pietuvināti to dabiskajai videi, tāpēc, lai apmeklētāji varētu tos vērot, ir ļoti būtiski, lai cilvēki dzīvniekus netraucētu ar skaļu uzvedību. Kā uzsver Auziņš, lai gan dzīvniekus barot ir kategoriski aizliegts, laiku pa laikam voljēros atrodas cilvēku atnesti pārtikas produkti, kuri dzīvniekiem var būtiski kaitēt.Foto: Freepik; ilustratīvs