Aptuveni 100 apgleznotu buru paceļ Liepājā, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novados

Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas godu 2027. gadā Liepāja kopā ar saviem sadarbības partneriem Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu apzina aktīvākos ļaudis, kas gatavi iesaistīties. Un tādu nav mazums. To apliecināja buru akcija. Aptuveni 100 buru kļuva par mākslas darbiem un tika uzvilktas minētajās vietās. 

Viena no burām top Kuldīgā, pie mākslas un izglītības koprades telpas “Adatu fabrika”. Baltais audekls pamazām iekrāsojas trīsstūros. “Kopiena veidojas no šiem maziem trīsstūrīšiem, šķiet, šobrīd krāsainajiem, man ļoti gribas, lai tie cilvēki kāpj ārā no saviem rāmjiem un lec iekšā ar otiņām. Es mīlu kuldīdzniekus, un šī ir iespēja to darīt publiski,” saka kuldīdzniece, akcijas dalībniece Ina Celitāne.

Jāteic, ka šais dienās par mākslas darbiem pārtapa aptuveni 100 buru gan Liepājā, kura 2027. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, gan arī tās sadarbības vietās – Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadā. Radošumam ļāvās dažādu apkaimju un dažāda vecuma cilvēki. Viņi zīmēja, gleznoja, šuva, līmēja un aplicēja. 

Un tad jau tas brīdis ir klāt, kad Eiropas dienas pievakarē buras tiek paceltas. Svinīgi, piemēram, vienā no Liepājas mikrorajoniem – Austras bērnu dziedošā pavadījumā.

“Nu buras ir kaut kas tāds, kas dzen uz priekšu, ja tajās iepūš vējš un Liepāja 2027, kas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums ir Nemiers. Šis nemiers ir tas urdošais dzinulis, kas dzen uz priekšu, un tad ar šīsdienas akciju mēs arī gribam uzsākt ceļu kopā uz 2027. gadu, uzvilkt buras,” saka nodibinājuma “Liepāja 2027” sabiedrības līdzdalības vadītāja Maija Jankovska.

“Eiropas kultūras galvaspilsēta sastāvēs no 28 lieliem tādiem projektu kopumiem, viena daļa no šiem pasākumiem tieši saistīsies ar sabiedrības iesaisti, arī tajā skaitā notikumiem apkaimes kopienās. Un tāpēc, lai šīs apkaimes kopienas būtu uzrušinātas, uzbužināta un samotivētas, tad mēs lēnā garā sākam jau šobrīd tieši ar šiem apkaimēm strādāt ar novadiem, pagastiem, mikrorajoniem,” saka nodibinājuma “Liepāja 2027” valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa.

“Liepāja 2027” (ne)miera spēks iepūta ne tikai burās, bet arī dažādos citos pasākumos, piemēram, izstādē “Pa ceļam”. Tā rotās Liepājas gājēju ielas skatlogus, apliecinot, ka no šīs puses nāk lieliski mākslinieki – Sabīne Vernere, Andrejs Lavrinovičs un Anna Franciska Beļāne. Bet buras tiks saglabātas līdz pat 2027. gadam, lai tad tās būtu apskatāmas vienkopus.