Aptuveni 15 000 automašīnu uz Latvijas ceļiem ir neapdrošinātas

Aptuveni 15 tūkstoši automašīnu uz Latvijas ceļiem brauc bez apdrošināšanas - tādi ir provizoriskie dati, kurus apkopojis Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju.

Divu nedēļu laikā pārbaudīti vairāk nekā 28 000 transportlīdzekļu dažādās vietās Latvijā. No tiem fiksētas 427 automašīnas bez derīgas OCTA, vēl aptuveni tikpat ar beigušos tehniskās apskates derīguma termiņu. “Ja paskatāmies vēsturiski, bija kādreiz situācija, ka bija 3% neapdrošināti. Tagad jau ilgus gadus ir ap 2%. It kā jau tas procents neliekas liels. Ja pārvēršam transportlīdzekļu skaitā, tad tie jau ir kaut kādi 15 000 transportlīdzekļi. Neapdrošinātie vairāk ir Vidzemē - 1,9%, savukārt labāka situācija ir Latgalē - 1,35%. Šeit es negribētu pielikt punktu, jo jāliek kopā ir visi dati,” saka Juris Strengrevics, LTAB vadītājs.

Datu ievākšanai kopumā izmantotas trīs metodes. Vispirms veicot aprēķinu pēc tā, cik daudz nelaimes gadījumos iesaistīto automašīnu ir bijušas bez apdrošināšanas. Pilnīgākai informācijas iegūšanai izmantots ar 360 grādu kameru aprīkots specializēts transporta līdzeklis. “Būtiska lieta bija demo mašīna, kura braukāja pa visiem rajoniem un pārbaudīja, vai mašīnai ir, nav tehniskā apskate un OCTA. Trešais solis, kur datus līdz galam vēl neesam savākuši, ir fotoradaru ieslēgšana speciālā režīmā,” skaidro Juris Strengrevics.

Iegūtie dati no fotoradariem gaidāmi tuvākajās dienās, tādēļ pilnīgus secinājumus varēs izdarīt drīzumā. Autovadītājam, kurš braucis bez OCTA, sods ir no 85 līdz 120 eiro. Savukārt, šoferim, kura mašīnai beigusies tehniskā apskate, sods ir divi punkti un 55 līdz 120 eiro. 


Foto: Freepik