Ar bērnu ciemata bērniem veido putnu būrīšus

Atzīmējot Putnu dienas, Siguldas Katoļu draudze un Siguldas ģimenes kopā ar Grašu bērnu ciemata bērniem kopīgi veidoja putnu būrīšus, pirms tam vērtīgā lekcijā uzzinot, kādus putnus var sastapt Latvijā, kādiem vajadzētu būt būrīšiem un kā tos labāk uzstādīt. 

“Mums ir sadarbība ar Grašu bērnu ciematu. Viņi arī agrāk te ir braukuši. Rīkojam viņiem pārgājienus vai vēl kādas tikšanās, kādreiz braucam ciemos. Pavasara izbraukums, kādas prasmes apgūt un arī sadraudzēties ar kādu ģimeni. Man liekas, tas ir viņiem svarīgi. Lai viņiem būti draugi, paziņas ārpus sava bērnu ciemata, bērnu nama, tā teikt,” saka Siguldas katoļu draudzes prāvests Rihards Rasnacis. “Varbūt no tiem, kas tagad sadraudzējās ar to bērnu, vēlāk arī kļūs par viesģimeni. To mēs nezinām.”

Arī jau iepriekš ir rīkotas dažādas aktivitātes, piemēram, soliņu veidošana, taču kopīgu putnu būrīšu darināšanu draudze organizē pirmo reizi. Katrai ģimenei tika sarūpētas sagataves, no kurām putnu būrīti izgatavot. Rasnacis: “Tās mums gatavoja invalīdu biedrībā “Cerību spārni”. Tad kāda vietējā ģimene kopā ar Grašu bērnu to putnu būrīti izgatavos, parakstīsies, ka viņi to ir izgatavojuši, dosies pie kāda no Siguldas senioriem, lai to uzstādītu. Tur ir tā pievienotā vērtība – ne tikai pats būrītis, bet dažādas paaudzes un sociālās grupas satiekas.”

Arī uzrunātie aktivitātes dalībnieki piekrīt prāvestam, sakot, ka šī ir diena, kad rodas jaunas prasmes un draudzības. “Šodien ir lieliska sajūta, ka ir tā darba skaņa – es sen neesmu tādu dzirdējusi, ka tik daudz bērni un vecāki kopā, visi darbojas. Tāda ļoti laba sajūta. Jūs redzat bērnu sejās – tas ir tāds patiess prieks, ko nekur citur nevar dabūt. Man šķiet, ka šobrīd tas ir diezgan reti, un man ir tāds tiešām, tiešām patiess prieks,” saka siguldieši Edvīns un Kristīne, .

“Ļoti skaisti, ka ar bērnunama bērniem kopā, tā sadraudzība. Daudz ko liek pārdomāt, klausoties bērnu. Patiesībā mums pašiem ir četri adoptēti bērni, un interesanti, kā viņi savā starpā ar puisi runā. Dienas plāns ir tiešām ļoti vērtīgs – gan dzirdot par putniem un vispār mācoties kaut ko jaunu, gan arī būt ar bērnunama bērniem aizkustinoši, es teiktu. Mēs esam arī no pieredzes pieredzējuši, cik ļoti seniori atdzīvojās, kad atbrauc bērni. Tu pilnīgi redzi, ka tās acis seko līdzi bērniem, smaids parādās,” saka Vadims un Lilija  no Inčukalna.