Ar boksa zvaigzni Mairi Briedi Jelgavā aizvada sporta stundu

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā ir tradīcija - skolas vārda dienas nedēļā ciemos aicināt cilvēkus, kas ar mērķtiecīgu darbu sasnieguši augstus rezultātus. Šoreiz skolēnus iedvesmoja sporta stunda, kuru vadīja mūsu labākais bokseris Mairis Briedis.

Ar skaļām ovācijām Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas devīto un divpadsmito klašu audzēkņi šodien sagaidīja sporta stundas īpašo skolotāju - Latvijas labāko bokseri Mairi Briedi.

Spīdoliešiem esot tradīcija savas skolas vārda dienas nedēļā organizēt tikšanos ar cilvēkiem, kuri pierādījuši, ka ar mērķtiecību un darbu var sasniegt daudz, tāpēc arī skolas sporta skolotāji nemaz nejūtoties sarūgtināti, ka šoreiz atstāti otrā plānā. “Tikšanās mērķis jau ir motivēt bērnus, ka no mūsu mazās Latvijas var sasniegt milzīgus mērķus ar savu neatlaidību, ka viss ir iespējams,” saka Jānis Rihards, sporta skolotājs.

Īsi pastāstījis par sevi un sportisko gaitu sākumu, slavenais bokseris skolēnus ievirza fiziskajās aktivitātēs, kas esot boksa pamatā un vērstas uz koordināciju. “Liekas, ka mēs mākam basketbolu, futbolu, bet, kad mēs liekam kaut ko kopā priekš boksa, priekš koordinācijas pašus pamatus, tad saprotam, ka mums tā kā maziem bērniem vēl jāmācās staigāt,” pauž Mairis Briedis, bokseris.

Neparastās sporta stundas laikā vienu no divpadsmitās klases puišiem Mairis Briedis izvēlējās par savu partneri vingrojumu demonstrēšanai. “Bija ļoti liels satraukums, īpaši, kad nāk sitieni no viņa puses, nevar sagaidīt neko, bet man ļoti patika. Tāda neierasta pieredze, ko esmu ieguvis, un es ceru, ka nākotnē man būs vēl tāda iespēja satikt Mairi Briedi,” saka Ričards Jelgavas, Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis.

Spīdolas valsts ģimnāzija ierasti vairāk asociējas ar valodu apguvi un ekonomiku, tomēr daudzi audzēkņi nodarbojas arī ar sportu, šī tikšanās esot likusi vairāk noticēt sev. “No sākuma neticēju, ka atbrauks Mairis Briedis. Es jau neilgu laiku esmu gājusi boksā, bija patīkami atsvaidzināt zināšanas un izkustēties tādā ikdienas rutīnā,” uzsver Ērika Jelgavas, Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēkne.

Sporta stunda noslēdzas ar kopīgu fotografēšanos, kas liks atcerēties ne vien kopīgo nodarbību ar boksa zvaigzni, bet arī viņa teikto, ka ikviens cilvēks ir talantīgs. Mairis Briedis saka: “Vienīgi mēs līdz galam neesam sapratuši vēl, kas mēs, cilvēki, esam. Cik mēs varam būt izglītoti, spējīgi un talantīgi!”