Ar ceļojošo kausu iedvesmo jaunos hokejistus

Kad Edijs Brahmanis un Lauris Bajarūns kopā ar komandu šopavasar izcīnīja “Optibet” Hokeja līgas čempionu kausu, abiem bija skaidrs, ka viņi to atvedīs parādīt arī uz Talsiem - lai iedvesmotu jaunos hokejistus, ļautu viņiem tuvumā apskatīt un pat pacelt kausu, kas sverot gandrīz 40 kilogramus. Abi hokejisti gan atzīst, ka brīdī, kad uzvara tikko gūta, kausa smagumu nejūt vispār.

Latvijas čempions hokejā Edijs Brahmanis saka: “Tās emocijas, tas adrenalīns, tu saproti, ka esi vinnējis, aizlido ķiveres un cimdi pa gaisu. Tas kauss tiek pasniegts, un tad tas tiešām nav tik smags. Uz adrenalīnu tas iet gaisā tikai tā – gandrīz var uzmest pat.”

Abi hokejisti paši pirmo reizi uz slidām uzkāpa Talsu hokeja hallē, turklāt Lauris Bajarūns jau trīs gadu vecumā. Tāpēc viņiem šķitis svarīgi parādīt, ka arī Talsi var būt labs starta punkts. Un, sarunājoties ar jaunajiem hokejistiem, viņi vairākas reizes uzsvēra, cik svarīgi ir treniņi. Jo īpaši šobrīd Covid-19 ierobežojumu laikā.

Tieši to pašu ikdienā jauniešiem stāsta arī treneri, taču viņi ieklausoties vairāk, ja to pasaka Latvijas čempioni. Viņi cer, ka pieskāriens kausam būs papildus stimuls jaunajiem hokejistiem, un to Edijs Brahmanis jau piedzīvojis ar saviem audzēkņiem.

Edijs Brahmanis: “Jūs nevarat iedomāties, kāds tas treniņš bija pēc tam, kad viņi to kausu redzēja. Viens otrs divreiz ātrāks pēkšņi palika. Un es ceru, ka viņiem tas viss dzīvē uz priekšu dos to grūdienu vēl vairāk strādāt. Un tiekties pēc tā, lai vienu dienu viņi arī izcīnītu to un paceltu virs galvas.”

Šobrīd mazos hokejistus iedvesmo čempionu kauss, bet Laura Bajarūna un Edija Brahmaņa karjeras sākumā viņus iedvesmojis Artūrs Irbe, kas regulāri braucis uz Talsiem.

Imants Ziediņš, vecmeistars, hokeja treneris: “It sevišķi bija vārtsargi tajā laikā, kad Irbe runāja un stāstīja, jūtams bija treniņos, ka vārtsargi grib papildus trenēties un atdarināt visu to, ko Irbe darīja. Man pat maska bija jāsagādā līdzīga, kāda Artūram tajā laikā bija, kad viņš spēlēja “San Jose Sharks” komandā.”

Latvijas čempions hokejā Lauris Bajarūns stāsta: “Braucām skatīties ar visu Talsu komandu izlases spēles. Tā atmosfēra, protams, arī kausi, tie paši Stenlija kausi… Jo tu mazāks, jo lielāki sapņi.”

Čempionu kauss Talsos paviesojās vien uz īsu brīdi. Tas ir ceļojošais kauss, tāpēc jau rudenī atgriezīsies federācijā, lai gaidītu nākamos īpašniekus.


Foto: FreePik