Ar Covid-19 inficējies Aglonas bazilikas priesteris

Aizvadītajās brīvdienās Covid-19 skāris arī Aglonas baziliku, kur inficēšanās ar vīrusu konstatēta vienam no priesteriem. Covid analīzes veiktas arī pārējiem bazilikas garīdzniekiem, bet tie bijuši negatīvi. Izvērtējot situāciju, uz dažām dienām dievnams apmeklētājiem bija slēgts, taču tagad tā durvis atvērtas, ieviešot papildierobežojumus dievkalpojumu kārtībā.

Daumants Abrickis, Aglonas bazilikas prāvests: “Ja būtu no mises tas noticis viņam, tad būtu uzreiz uzliesmojums tāds jo vairāk. Bet tā jau tagad nav! Tas gals nāk no Kora skolas. SPKC arī uzskata, ka tas varētu būt no turienes. Un tas vēl turpinās, ka šis kontakts ir bijis un līdz ar to tie bērni saslimuši un pārgājis uz skolotājiem ir tas vīruss arī.”

Kopš 3. novembra pēc visu nepieciešamo profilakses darbu veikšanas Aglonas bazilikas durvis atkal ir vaļā, tiesa – ar papildierobežojumiem. Šobrīd pieņemts, ka līdz šīs nedēļas beigām dievnams apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 9:00 līdz plkst. 17:00. Tāpat katru dienu ierasto trīs dievkalpojumu vietā būs tikai viena Svētā Mise.

Aglonas bazilikas teritorijā sastaptie vietējie iedzīvotāji pastāsta, ka notikušais bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums. Taču viņi novērtē, ka neraugoties uz papildierobežojumiem baznīca ir atvērta dvēseļu dienu laikā.

Līdz šim visas izmaiņas Aglonas bazilikas dievkalpojumu kārtībā pieņemtas regulāri konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru. Plānots, ka jau šajā svētdienā baznīcā notiks visi trīs dievkalpojumi.