Ar gaismu spēlēm atklāj atjaunoto Strūves parku Jēkabpilī

Jēkabpilī atjaunots Strūves parks, kur atrodas viens no Strūves ģeodēziskā loka punktiem. Labiekārtoto objektu apmeklētāji varēja iepazīt neierastā veidā – naksnīgas pastaigas laikā.

Atklājot atjaunoto Strūves parku Jēkabpilī, uz vairākām stundām objekts tika pārvērsts interesantā pastaigu maršrutā, kur gaismas iekrāsoja kokus dažādos toņos. Parkā atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils”, kas noslēdza Tērbatas – Krustpils triangulācijas daļu, ko Frīdrihs Georgs Vilhelms Strūve uzmērīja no 1822. līdz 1827.gadam. Līdz šim bija labiekārtota tikai uzmērītā punkta apkārtne, bet tagad, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītu projektu, labiekārtots viss Strūves parks – atjaunotas gājēju ietves, ierīkots apgaismojums, uzstādīti jauni soliņi, atkritumu urnas un vides objekti. Apmeklētāju vislielāko interesi raisīja izzinošās rotaļlietas, kuras ir stacionāras un būs pieejamas parkā visu laiku.

Sākumā rotaļlietas šķiet kā izklaide, bet katrai no tām ir savs mērķis. “Bērniem ir iespēja iet spiest šos pumpjus, raidot ūdens strūklu uz priekšu, viņi mēģina izprast spiediena spēku un to, kā tas strādā. Viņi var sacensties savā starpā, kurš to dara tālāk, savā veidā pētīt mijiedarbību,” saka Signe Bērziņa, Jēkabpils pilsētas domes projektu vadītāja.

Tāpat klātesošo interesi raisīja greizie spoguļi, kā arī citi vides objekti, kas uzstādīti, lai bērnos rosinātu interesi par fizikāliem procesiem. “Pasākums ir brīnišķīgs šajā Covid-19 laikā. Cilvēkiem kaut kāda izklaide tomēr. Tas ir ļoti jauki tiešām,” pauž Ruta, pasākuma apmeklētāja.

Strūves parku atjaunoja SIA “Jēkabpils pakalpojumi” par līgumcenu - vairāk nekā 134,7 tūkstoši eiro -, savukārt par gaismu spēlēm atklāšanas naktī rūpējās SIA “AJV grupa”.