Ar izstādi “Ūdens mistērijas” pēc diviem gadiem pandēmijas spilgti uzsāk sezonu

“Šāda kopā sanākšana bija ļoti gaidīta,” Kuldīgas novada muzejā atklājot izstādi “Ūdens mistērijas”, sacīja Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” dalībnieki. Studijas atgriešanās un sezonas uzsākšana pēc diviem pandēmijas gadiem ir koša un krāsaina – atklāta ne tikai izstāde muzejā, bet arī ar dažādiem Kuldīgas skatiem apgleznotas lielformāta Lieldienas olas, kas cilvēkus priecē gājēju ielā.

 “Esmu viens no lielākajiem pasaules noslēpumiem, esmu apvīts ar teikām, leģendām, pasakām. Mani var ieraudzīt prieka asarās un tikko izceptas maizes kūpošos garaiņos. Tavas slidas atstāj manī dziļas rievas, tavas slēpes slīd pa manu balto tālumu. Esmu lietus, sniegs, migla, rasa, varavīksne un leduspuķe tavā logā,” ar šādiem ievadvārdiem tiek sagaidīts ikviens izstādes “Ūdens mistērijas” apmeklētājs Kuldīgas novada muzejā. Izstādes autoriem Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” dalībniekiem šī ir pirmā kopējā izstāde pēc diviem pandēmijas gadiem. “Šī tēma jau diezgan ilgi virmoja gaisā, notikumi, kas ir bijuši, tie mūs ir apstādinājuši. Pēc divu gadu pārtraukuma tēma likās īpaša, tāpēc pie tās arī atgriezāmies, tāpēc var te redzēt tēmu par ūdeni. Pārsvarā tāda lielākā daļa bija attālinātais darbs, kad paši strādāja mājās, kad konsultācijas tika veiktas caur internetu,” skaidro Iveta Brence, “Kuldīgas palete” vadītāja.

Izstādē piedalās 21 “Kuldīgas palete” dalībnieks, ūdeni atklājot ne tikai tā dažādajās formās, bet arī tehnikās - eļļas, akrila un akvareļa tehnikā. “Putns, kurš ir ieniris daļēji, kaut ko meklē, tad arī rodas tie skaistie atspīdumi, atspulgi dažādi, ko ūdens veido ar savu virsmu. Tāda bija man tā ideja, un es gribēju to akvarelī pasniegt vairāk, jo visvairāk arī varētu tā līdzība būt ar ūdeni, jo tu arī strādā ar ūdeni,” stāsta Guntis Obodņikovs, “Kuldīgas palete” dalībnieks.

Jāteic, ka “Kuldīgas palete” dalībnieki šopavasar ļāvušies lielam izaicinājumam – kļūt par daļu no pilsētas rotājumu veidotājiem un apgleznot lielformāta Lieldienu olas, kas nu grezno visu Kuldīgas vecpilsētas gājēju ielu, un ir kā otra studijas dalībnieku darbu izstāde, tikai aplūkojama katram garāmgājējam.

Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” darbība aizsākās 1969. gada rudenī, Kuldīgas pilsētas un rajona amatiergleznotājiem apvienojoties pašdarbības gleznotāju pulciņā, kurš 1989. gada pavasarī ieguva tautas tēlotājas mākslas studijas statusu. Studijas pirmais vadītājs bija mākslinieks Vilnis Rasa. Māksliniece Iveta Brence studiju vada jau 12. gadu. Studijas dalībnieki piedalījušies grupu un personālizstādēs visā Latvijā, notikuši arī starptautiski mākslas plenēri.